Dikkat! Diablo 4 Oynarken Ekran Kartınız Bozulabilir! Peki Sorun Ne?

Blizzard’ın yeni oyunu Diablo 4’ü heyecanla bekleyen milyonlarca oyuncu var. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde, oyunun kapalı beta süreci gerçekleştirilmişti. Gelen yeni bilgiler ise, betaya katılan bazı oyuncuların ekran kartları tarafında ciddi sorunlar yaşadığını gösteriyor.

Günümüzde on binlerce lira değere sahip RTX 3080 Ti ekran kartları, Diablo 4’ün beta sürecinde çeşitli zorluklarla karşılaşmışa benziyor. PCGamer sitesinde yer alan ve hem Blizzard forumlarındaki hem de Reddit’teki bazı yorumlara dayandırılan bilgiler, açıkçası can sıkıcı cinsten.

RTX 3080 Ti’a sahip bazı oyuncular, Diablo 4’ün beta süreci esnasında ekran kartının çok zorlandığını bildirmiş. Hatta bazıları, beta esnasında ekran kartının tamamen bozulduğunu da ifade etmiş. Benzer bir durum, daha önce de Amazon’un yeni MMO oyunu New World ve RTX 3090 ekran kartlarıyla yaşanmıştı.

Dikkat! Diablo 4 Oynarken Ekran Kartınız Bozulabilir! Peki Sorun Ne?

Sorundan en çok etkilenen kartlar, Gigabyte üretimi…

Görünüşe göre ekran kartı sorunu yaşayan pek çok oyuncu var. Sorundan en çok etkilenen kartların ise genellikle Gigabyte üretimi RTX 3080 Ti’lar olduğu bildiriliyor. Öte yandan sorunun kapsamının henüz tam olarak bilinmediğini söylemeliyiz. Önümüzdeki günlerde, Diablo 4 için bir de açık beta süreci düzenlenecek. Umarız bu tip sorunlar tekrarlanmaz…

Sorunun kaynağı muhtemelen Diablo 4 değil…

Sorunun kaynağında mevcut ekran kartlarındaki bir zayıflık olabilir ve Diablo 4 kapalı beta süreci de bu sorunun ortaya çıkmasında ister istemez aracı konumunda yer almış gibi.

Amazon’un MMO oyununda da benzer bir durum vardı. EVGA kartlar, yüksek FPS değerindeki oynanış süreçlerinde zayıf lehimlemeden kaynaklı sıkıntılar çıkarabiliyordu.

Eğer bu ekran kartına sahipseniz ve gelen bilgiler sonucunda endişe hissediyorsanız, oynadığınız oyunların ayarlarını orta ve düşük seviyeye getirerek en azından bir süre, net bir açıklama gelene kadar PC sisteminizi fazla yormamaya özen gösterebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Huawei Mate X3 Resmen Duyuruldu! İşte Özellikleri!