ChatGPT’de Kullanıcı Verileri Sızdırıldı mı? Açıklama Geldi!

ChatGPT, son dönemin popüler başlıklarından bir tanesi. Gelişmiş bir yapay zekâ çözümü sunuluyor ve böylece kullanıcılar, sanki karşıda gerçek bir insan varmış gibi pek çok konuda sohbetler gerçekleştirip araştırmalar sonucu yeni bilgiler öğrenebiliyor. Geçtiğimiz günlerde gelen bir sızıntı haberi ise, platforma dair güvenlik endişelerinin oluşmasına yol açtı. Peki son durum ne?

ChatGPT, şimdiye dek hep heyecan uyandıran haberlerle karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde gelen “veri sızıntısı” başlıklı haberler ise, ister istemez milyonlarca kullanıcıyı endişelendirdi. Bilgilere göre platform, bazı kullanıcıların sohbet geçmişlerinin sızdırılmasına engel olamadı. Peki bu bilgi doğru mu? OpenAI CEO’su Sam Altman’ın paylaştığı tweet’lere bakılırsa evet, doğru!

ChatGPT sohbet geçmişleri sızdırıldı! Peki sızıntının boyutu nedir ve tehlikeli bir durum var mı?

OpenAI CEO’su Sam Altman, açık kaynak kütüphanesindeki yazılımsal bir sorun kaynaklı olarak bazı kullanıcıların sohbet geçmişlerine dair sızıntıların yaşandığını doğruladı. Bu, haliyle hem şirket yetkilileri hem de kullanıcılar için can sıkıcı bir durum. Yine de, bir saldırının olmadığı da bildiriliyor.

Sorunun kaynağının bulunduğu ve güncellemenin yayınlandığı bildirilirken, sızıntının boyutu hakkında da bilgi verildi.

Altman, sızıntının oldukça ufak bir kullanıcı yüzdesini etkilediğini bildiriyor. Üstelik, sadece sohbet geçmişlerindeki başlıklar görülebilmiş. Başlıklara tıklanıldığında, sohbet içeriklerine erişim sağlanamamış. Bu da aslında içleri ferahlatan bir detay.

ChatGPT'de Kullanıcı Verileri Sızdırıldı mı? Açıklama Geldi!

Öte yandan, yapılan düzenleme çalışmalarının ardından, geçtiğimiz pazartesi günü boyunca gerçekleşen sohbet geçmilerine dair kayıtların büyük kısmı silinmiş olabilir ve kullanıcılar, kendi kayıtlarına erişemeyebilir. Bu konu da yakında kesinlik kazanacak.

Peki ya ChatGPT Plus sürümünde, ödeme sayfasındaki farklı e-mail adreslerinin görünmesi sorunu ne durumda? “Bu konuda şirketten bir açıklama var mı?” derseniz, henüz bu konuda bir detay paylaşılmış değil.

Yeni gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeyi sürdüreceğiz.

İlgili Haberler

>> WhatsApp, Artık WhatsApp’ta! Peki Bu Ne Demek? İşte Yeni Özellik