WhatsApp Grup Özellikleri Yenileniyor: İşte Yeni Özellik

WhatsApp mesaj taşıma

WhatsApp grup özellikleri yenilenmeye devam ediyor. WhatsApp’ın son iOS beta sürümünde yeni bir özellik göze çarpıyor. İOS beta sürümünün bu özelliği kullanılabilir olduğunda WhatsApp gruplarında son kullanma tarihi görülür olacak.

Anlık mesajlaşma uygulamalarının devi olarak bilinen WhatsAppın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. “23.5.0.71” kodlu iOS beta sürümü özelliği olan son kullanma tarihi görünürlüğü Whatsapp gruplarında da mümkün olabilecek artık. Bu özellik kullanıcıların ne işine yarayacak?

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bilindiği üzere çoğunlukla yakın çevreyle iletişim hâlinde olunan bir mecra olarak kullanılmakta. Özellikle aile, akraba ya da arkadaş ortamları için kurulmuş çoklu sohbet grupları kullanıcıların aktif faydalandığı bir özellik olmaya devam etmektedir. Bununla beraber bazı gruplar belirli bir konu için açılır ve bir süre sonra ölüm sessizliğine bürünür. Örneğin bir sınav ile alakalı bilgi edinmek için kurulmuş bir WhatsApp grubu sınav ertesi işlevsiz bir hâle gelebilir. İşte 23.5.0.71″ kodlu iOS beta sürümü özelliği tam olarak bu durumda etkili bir özellik hâline gelmektedir.

WhatsApp grup özellikleri yeni detaylar kazanıyor

Henüz net olmasa da WhatsAppın son kullanma tarihi için kullanıcıya özel bildirim göndererek haberdar edeceği tahmin ediliyor. WhatsApp böylelikle kullanıcıya grubun kullanılmadığını yani son kullanma tarihinin dolduğunu haber vermiş olacak. Kullanıcı, isterse grubun detay sayfasından gruptan ayrılabilecek ya da grup mesajlarını temizleyebilecek. WhatsApp bu özelliği sayesinde son kullanma tarihi dolan grupların depolama alanı işgal etmesinin önüne geçmiş olacak. Son kullanma tarihi özelliği kullanıcıya özel bir seçenek olacağı için diğer grup üyeleri bundan etkilenmeyecek.

WhatsApp grup özellikleri

Son kullanma süresini kimin belirleyeceği de kullanıcıların merak ettiği konulardan bir tanesi. Bu süreyi belirlemek de kullanıcının elinde olacak. Kullanıcı bir gün, bir hafta veya dilediği bir tarihi son kullanma tarihi olarak belirleyebilecek, bu kullanıcıya özel bir durum olacak. Ayrıca kullanıcı bir grup için önceden belirlediği son kullanma tarihini, başka bir tarihte kaldırılabilecek ya da değiştirebilecek.

WhatsApp grup özellikleri değişecek olan “23.5.0.71” kodlu iOS beta sürümü henüz çok yeni. İlerleyen süreçte güncellemeler gelmeye devam edebilir. Yani son kullanma tarihi gelen gruplardan otomatik olarak çıkma veya mesajların otomatik olarak silinmesi gibi seçenekler de ekleyebilirler. İlerleyen beta sürümler, bu özellik ile ilgili daha fazla detay sunabilir.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Yeni Özelliklere Kavuşuyor: Kullanıcı Odaklı Yeni Gelişmeler

>> WhatsApp Yepyeni Özelliklerle Geliyor: İşte O Çok Konuşulan Özellikler