WhatsApp Ses Kaydı Dinlemek İstemeyenler İçin Kesin Çözüm Geliyor

WhatsApp ses kaydı dinlemek

WhatsApp ses kaydı dinlemek istemeyenler rahat bir nefes alacak. Yeni gelecek olan bir özellik sayesinde kullanıcılar büyük bir eziyetten kurtulmuş olacak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en büyük çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp düzenli olarak güncelleme alıyor. Bu güncellemeler çoğu kez tasarım ile ilgili oluyor. Bazen güncellemeler gizlilik ihlallerine bile neden olabiliyor. Yeni gelecek olan bir özellik WhatsApp üzerinden ses kaydı dinlemek istemeyenler için.

Ortaya çıkan son detaylara göre çevrimiçi mesajlaşma uygulaması ses kayıtlarını olduğu gibi metin haline getirebilecek. Özellikle birkaç kelime yerine destan yazan kişilerden kurtulmak için önemli bir güncelleme olduğunu söyleyebiliriz. Bu güncelleme şimdilik iOS platformu için kullanılacak

WhatsApp ses kaydı dinlemek zorunda kalmayacaksınız

Dünyanın en büyük anlık çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp geliştirdiği bu yeni özellik ile birlikte ses tanıma motorlarını geliştirdiğini gösteriyor. Apple halihazırda iyi bir ses dönüştürücü sistemine sahipti. Ancak iOS için getirilecek yeni özellik ile birlikte Google buna destek sunmuş olacak.

WhatsApp ses kaydı dinlemek istemeyenler rahat bir nefes alacak. Yeni gelecek olan bir özellik sayesinde kullanıcılar büyük bir eziyetten kurtulmuş

Google tarafından Android cihazlara ses tanıma motorları destek veriyor. Tuhaf bir şekilde WhatsApp bu özelliği sadece iOS platformuna getiriyor. Böylece Android bir miktar dışlandı diyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak söz konusu ses kayıtlarını metne çeviren özellik hemen gelmeyecek. 2021 yılının sonlarına doğru bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

WhatsApp yenilikçi görünmeye çalışıyor

Özellikle Telegram ve Signal gibi rakiplere sahip olan WhatsApp yeni denemeler yapmak zorunda. Şirket her ne kadar tasarım alanında yeni denemelere girişse bile yine de bazı özellikler getirmesi gerekiyordu. Beta programına dahil olan bu yeni özellik aranan kan olabilir.

Bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulabilmesi için stabil bir hale getirilmesi gerekiyor. Ancak şu anda sadece beta sürüm şeklinde kullanıma uygun WhatsApp ses kaydı dinlemek istemeyenler için getirilen bu çözüm ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Rehberden Seçilen Kişilere Çevrimiçi Bildirimini Kapatacak: Bomba Gibi Özellik

>> Facebook, WhatsApp Taliban hesaplarını kapattığı bildirildi. Peki bu gelişmenin sebebi ne?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here