WhatsApp Yeni Güncelleme İle Büyük Bir Özellik Kazandı: Sonunda Geldi

WhatsApp katmanlı güvenlik

Herkesin büyük bir merakla beklediği WhatsApp yeni özelliği kullanıcılara bazı avantajlar sağlayacak gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde bu tür güncellemelere daha fazla ihtiyaç duyuluyordu. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması hiç şüphesiz WhatsApp. Her ne kadar kendisi devasa bir platform olsa bile yine de yaptıkları nedeniyle bazen zor durumda kalıyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda gizlilik sözleşmesi yayınlanmıştı. Bu gizlilik sözleşmesi ile birlikte WhatsApp mesajları Facebook sunucuları ile paylaşılabilir hale geldi.

Google Play beta programı ile birlikte başlayan yeni güncelleme süreci beraberinde bazı özellikleri ön plana çıkarıyor. Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni ise yedekleme kısmı. WhatsApp yepyeni bir yedekleme yöntemi kullanacak. Böylece kullanıcılar depolama konusunda biraz daha rahatlamış olacak.

WhatsApp yeni özelliği depolama tasarrufu sağlayacak

Dünyanın en gelişmiş anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp yeni sürümü olan 2.21.21.7’ye geçiş işlemlerini tamamlamaya çalışıyor. Ancak bunun için bazı beta güncellemeleri gerekiyor. Bu güncelleme ile birlikte uçtan uca şifreli yedeklemeler daha kişisel bir konuma gelecek.

WhatsApp yeni özelliği

Hatırlayacağınız üzere şirket uçtan uca şifreli yedekleme sistemlerini bir güncelleme ile aktifleştirmişti. Şimdi ise yedekleme boyutunu yönetebilme özelliği sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yedeklemenin hangi boyutlarda olacağını kendisi tercih edebiliyor. Böylece isteyenler herhangi bir medya dosyasını yedeklemeden ayrı tutabiliyor.

Yeni depolama sistemi ilgi toplayacak

WhatsApp tarafından getirilen yeni depolama sisteminin büyük bir ilgi toplanması bekleniyor. Google Drive depolama kotası yeni güncelleme ile birlikte daha az dolacak. WhatsApp sınırsız depolama özelliğinden böylece bir nebze bile olsa vazgeçmiş olacak.

Bazı medya dosyaları kullanıcılar tarafından yedeklenmek istenmiyor. Bu durumda yeni özellik en fazla onlara yarayacak gibi görünüyor. Peki siz WhatsApp tarafından getirilmek istenen bu yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Facebook’ta Yorum Yaparken Bir Daha Düşünün: Soytarı Demek Bile Ceza Getirebilir

>> Teknoloji Şirketleri Vergi Kıskacına Alınıyor: Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak