WhatsApp, sonunda beklenen özellik için çalışmalara başladı

WhatsApp özellik

WhatsApp, uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen, hayat kolaylaştıracak özellik için çalışmalara başladı. İşte tüm detaylar.

.

Facebook tarafından geliştirilme süreci devam eden WhatsApp bazı yeni özellikler kazanıyor. Kimi zaman emojilere ekleme yapılırken bazen ise fotoğraf ve video gönderme ile alakalı bazı güncellemeler yapılıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre Android ve iOS ekosisteminde sunulan en güncel Beta sürümü çoklu cihaz desteği sunuyordu.

Aslına bakacak olursak Wha­tsApp tarafından normalde böyle bir özellik zaten sunuluyordu. Fakat ana cihazın internet erişimi kesildiğinde diğerleri ile uygulamaya erişmek imkansız hale geliyor. Ancak yeni yayınlanan özellik sayesinde internet kesilse bile yine de WhatsApp kullanmaya devam edebileceksiniz. Kullanıcılar tarafından en çok beklenen özelliklerden birisi de buydu.

WhatsApp, sonunda beklenen özellik için çalışmalara başladı: Çoklu cihaz özelliği geliyor!

WhatsApp, bir süredir çoklu cihaz desteği özelliği üzerinde çalışmalar yapıyordu. Fakat söz konusu özelliği, ilk olarak Beta kullanıcılarına sunmuştu. Biliyorsunuz ki WhatsApp’a gelen yeni özellikler, ilk olarak Beta kullanıcıları üzerinde test ediliyor. Eğer kullanılacak yeni özellikte, Beta kullanıcıları herhangi bir sorun yaşamazsa. o özellik, iOS ve Android kullanıcılarına otomatik olarak güncelleniyor.

WhatsApp özellik

Yeni gelecek güncelleme ile birlikte WhatsApp, ik yeni özelliğe kavuşuyor. Bu özelliklerden ilki, internet problemlerinden dolayı yaşanan sorunlara çözüm niteliğinde. Kaynaklara göre, yeni güncelleme ile birlikte ana cihazın internet erişimi kesildiğinde diğerleri ile uygulamaya erişmek imkansız hale gelse bile yeni yayınlanan özellik sayesinde internet kesilse bile yine de WhatsApp kullanmaya devam edebileceksiniz.

Bir diğer özellik ise çoklu cihaz desteği olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere WahtsApp Web’e herhangi bir cihazınızdan giriş yaptığınızda, farklı cihaza geçmek imkansız. Farklı bir cihaza geçmek istiyorsanız, halihazırda giriş yapmış olduğunuz cihazdan çıkış yapmanız gerekiyor. Yani WhatsApp Web kullanırken, aynı anda yalnızca bir cihaza bağlanabiliyorsunuz. Fakat yeni gelecek özellik ile birlikte birden fazla cihazı aynı anda kullanmak mümkün hale gelecek

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Sonunda Geldi: Android ve iOS Kullanıcıları Deneyebilir

>> WhatsApp Web Masaüstü Uygulamaları Çoklu Cihaz Desteğine Kavuşuyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here