WhatsApp Web Masaüstü Uygulamaları Çoklu Cihaz Desteğine Kavuşuyor

WhatsApp Web

WhatsApp Web masaüstü uygulamasında yakında çoklu cihaz desteği vermeye hazırlanıyor. Kısacası çoklu cihaz desteği sayesinde dört cihaza kadar eş zamanlı WhatsApp kullanımı mümkün olacak. 

Facebook’un bünyesindeki popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, web ve masaüstü platformlarda çoklu cihaz desteği vermeye başlıyor. Özellik ilk olarak beta testlerine katılan kullanıcılar için açılıyor. Özellikle WhatsApp’ın hesabınızı artık dört cihaza kadar kullanmanıza ortam sağlayan özelliği büyük bir kolaylık olacak. Ne var ki hala hesabınızı yalnızca bir telefonda açabileceksiniz. Diğer cihazlar ise WhatsApp Web, WhastApp Masaüstü ve Facebook Portal olarak açıklandı. Bu geliştirmenin amacı internete bağlı tüm cihazlarınızla uygulamayı kullanmanızı mümkün hale getirmek.

WhatsApp’ın merak edilen bu özelliği hakkındaki ilk bilgiler uygulamayı yakından takip eden platformlarda ortaya çıktı. Raporlara göre bu geliştirme sayesinde telefona bağlı kalmadan mesajlaşma veya arama yapmak mümkün olacak. WhatsApp dört farklı cihazdan eş zamanlı biçimde çalışacak.

Çoklu cihaz beta programı kullanıma artık açık durumda. Ne var ki beta sürecinde olan bu özellikleri denemek için programa kaydolmak gerekiyor. Kaydı gerçekleştirdikten sonra WhatsApp’ın bu özel sürümünü kullanmak mümkün hale geliyor.

Telefonunuz internete bağlı olmasa bile WhatsApp Web Masaüstü uygulamaları çalışmaya devam edecek

Çoklu cihaz dışında belki de en yararlı bir diğer özellik artık telefona bağlı kalmak zorunda olmamamız. Ayrıca bu özellikten yararlanmak için sadece WhatsApp masaüstü uygulamasını indirmiş olmak yeterli. Bu uygulamayı çalıştırdığınızda WhatsApp beta sürümünün bu faydalı özelliklerine kavuşmuş olacaksınız. Mobil cihazınızı uygulamaya bağlamanın yolu ise aynı. QR kodu okutun ve servise giriş yapın. Böylece bu önemli işlevleri kullanmaya başlayın.

Bu WhatsApp deneyimini edinme konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Özellikler için Android ve iOS için WhatsApp’ın en son beta sürümünü kullanmak gerekiyor. WhatsApp’ın daha çok sayıda kişinin özelliği denemesinden memnun olacağı kesin. Edinilen deneyimler sonucunda ise bu özellikler normal sürümlere de gelmiş olacak. Bununla birlikte çoklu cihaz özellikleri kullanırken sesli ve görüntülü görüşme özelliğini normal biçimde kullanmanız mümkün olacak.

Siz yeni gelen bu özelliklerin eksikliğini hissediyor muydunuz? Dört cihazda kullanım sizce yeterli mi? Bu soruların yanıtları ve daha fazlası hakkındaki görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Diğer haberler:

>> AnTuTu’ya Göre Dünyada En Güçlü Android Telefon Hangisi?

>> Oppo Reno 6Z moodelinin fiyat bilgisi sızdırıldı: Orta seviye canavarı