WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Sonunda Geldi: Android ve iOS Kullanıcıları Deneyebilir

Facebook ve WhatsApp erişimi

WhatsApp çoklu cihaz desteği uzun bir süredir beklenen özellikler arasında yer alıyordu. Neredeyse her kullanıcı bu özelliğin hızlı bir şekilde WhatsApp uygulamasına gelmesini istiyordu. Sonunda istenen oldu ve kullanılabilir hale geldi.

Facebook tarafından geliştirilme süreci devam eden WhatsApp bazı yeni özellikler kazanıyor. Kimi zaman emojilere ekleme yapılırken bazen ise fotoğraf ve video gönderme ile alakalı bazı güncellemeler yapılıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre Android ve iOS ekosisteminde sunulan en güncel Beta sürümü çoklu cihaz desteği sunacak.

Aslına bakacak olursak WhatsApp tarafından normalde böyle bir özellik zaten sunuluyordu. Fakat ana cihazın internet erişimi kesildiğinde diğerleri ile uygulamaya erişmek imkansız hale geliyor. Ancak yeni yayınlanan özellik sayesinde internet kesilse bile yine de WhatsApp kullanmaya devam edebileceksiniz. Kullanıcılar tarafından en çok beklenen özelliklerden birisi de buydu.

WhatsApp çoklu cihaz desteği neler getirecek

Dünya genelindeki tüm WhatsApp kullanıcıları test aşamasında olan bu özelliği deneyebilecek. Yeni nesil çoklu cihaz özelliği 4 cihaza kadar eş kullanım sağlayacak. Telegram tarafından uzun bir süredir kullanılan bu özellik ne yazık ki WhatsApp platformuna henüz yeni geliyor. Bu durumun farkında olan geliştiriciler elini çabuk tutmaya çalışıyor.

WhatsApp çoklu cihaz desteği

Ana cihazın internet erişimi olmadan WhatsApp platformuna girip işlem yapabilmek önemli bir özellik. Henüz Beta sürümünde olan bu özelliğin ne tür sorunlar yaratacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak kullanıcı deneyimlerine bakılırsa şimdilik tepkiler olumlu diyebiliriz.

İkinci cep telefonunda WhatsApp kullanımına izin yok

Yeni güncelleme haberi her ne kadar kullanıcıları memnun etse bile yine de önemli bir detay var. İkinci bir telefonda bu özelliği kullanmanıza müsaade yok. WhatsApp Web, WhatsApp Desktop ya da WhatsApp Portal gibi platformlar üzerinden çoklu cihaz desteği alabilirsiniz.

WhatsApp tarafından yayınlanan en kararlı sürüm ile birlikte gelen bu yeni özellik test aşamasını bir süre daha devam ettirecek. Peki siz WhatsApp çoklu cihaz desteği hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Web Masaüstü Uygulamaları Çoklu Cihaz Desteğine Kavuşuyor

>> WhatsApp Yeni Video Özelliği İnternet Paketinizi Bitirmeyecek: Büyük Tasarruf Sağlayacak