WhatsApp Tatil Modu özelliği çok yakında geliyor


WhatsApp Tatil Modu özelliği için düğmeye bastı. Peki, popüler mesajlaşma uygulamasına gelecek olan bu özellik ne işe yarayacak?

Facebook, WhatsApp’ın yeni özelliklerini test etmek için Android kullanıcılarını kullanmaya devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulamasının en son beta sürümü, arşivlenmiş sohbetlerle ilgili olarak geliştirilmekte olan bir özelliğe referanslar içeriyordu. Bugün ise WhatsApp Tatil Modu özelliği ortaya çıktı.

Daha önce WhatsApp, ‘Arşivlenmiş Sohbetleri Yoksay’ olarak bilinen yeni bir özelliğin geleceğinin sinyallerini vermişti. Ancak Bu seçenek sürpriz bir şekilde kaldırılmıştı. Bunun yerine Tatil Modu’na odaklanacak olan WhatsApp, kullanıcılara farklı bir deneyim sunacak.

Tatil Modu olarak adlandırılan özellik WhatsApp’ın en son beta sürümünde yeniden ortaya çıktı. Peki, bu özellik nasıl çalışacak ve kullanıcılara neler sunacak?

WhatsApp Tatil Modu

WhatsApp’ın yeni özelliği aslında önceki adıyla yani Ofis modu gibi çalışacak. Tatil Modu, arşivlenmiş sohbetlerin çalışma şeklini değiştirecek. Böylece bir katılımcı yanıt verirse arşivlenen görüşmeler otomatik olarak arşivden çıkarılmayacak.

WhatsApp Tatil Modu özelliği nedir?

Tatil Modu özelliği, şu anda etkinleştirilmemiş veya kullanılabilir olmasa da Android 2.20.199.8 için WhatsApp beta sürümünde yer alıyor. Ancak, WABetaInfo’nun açıkladığı gibi, yeni özellik kendi başına bir özellikten ziyade arşivlenmiş sohbetlerin bir uzantısı olarak gösteriliyor.

Birçok kullanıcı tatil modunun tatildeyken mesajlarla rahatsız edilmenin önüne geçilmesi yönünde kullanılmasını bekliyor. Aslında bu gerçekte de öyle çalışacak. Yeni mod kullanıcılara arşivlenmiş sohbetlerin rahatsız etmem özelliğini sunacak. Bu seçenek; “sohbetleri arşivleyin ve sizi rahatsız etmemeleri için onları yoldan uzak tutun” şeklinde isimlendirilecek.

Uygulamada bulunan bu özellik; WhatsApp’ın kullanıcılara sessiz tutmak istediğiniz sohbetleri arşive taşıma özelliği sunacak. Bu sayede sohbet listeleri de düzenli bir şekilde tatil modundayken görünecek. Şimdilik test aşamasında olan bu özelliğin 2021 yılının ilk ışıklarında kullanıma sunulması bekleniyor.

Son olarak WhatsApp’ın Web sürümünde de sesli ve görüntülü görüşme özelliğini de test ettiğini belirtelim. Muhtemelen bu iki özellik de aynı dönemde kullanıma sunulacak. iOS ve Android sahiplerine gelecek olan yeni özellikler bakalım ilgi görecek mi?

İlgili Haberler

>> Facebook Karanlık Mod Nasıl açılır?

>> WhatsApp depolama yönetimi aracı yenilendi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here