WhatsApp Yeni Güncelleme Tekniği Bakın Nasıl Problemlere Yol Açacak

WhatsApp yeni güncelleme tekniği
Google News Abone Ol

Bugünlerde duyurusu yapılan WhatsApp yeni güncelleme tekniği çok büyük problemlere neden olacak gibi görünüyor. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Facebook tarafından geliştirilen WhatsApp platformu, günümüzde son derece yaygın. Her ne kadar Telegram gibi rakipleri olsa bile yine de şu anda lider konumda yer alıyor. Üstelik dünya çapında kullanıma sahip olması ona avantaj sağlayan bir diğer özelliği. Facebook görünen o ki bu tekel konumunu gizlilik ihlali yaparak değerlendirmek istiyor.

Gelen bazı detaylara göre, Facebook tarafından geliştirilecek yeni güncelleme teknikleri gizliliği adeta yok edecek. Bunu yapabilmek için güncellemeleri uygulama içerisine aldı. Yani dışarıdan herhangi bir güncelleme verilmeyecek.

WhatsApp yeni güncelleme tekniği büyük problemleri beraberinde getirebilir

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Facebook, küresel çapta kullanıcı genişliğine sahip. Bu kullanıcı genişliğini değerlendirmek isteyen firma, WhatsApp platformu üzerinden gizliliği kaldırabilecek bir uygulamaya adım attı. Daha önceden güncellemeleri dışarıdan veren şirket, artık uygulama içini kullanacak.

WhatsApp yeni güncelleme tekniği

Uygulama içerisinde güncelleme verilirse size bazı seçenekler sunacak. Eğer dışarıdan güncelleme verseydi size herhangi bir soru sormadan güncellemeye ulaşmanız sağlanacaktı. Yeni alınan karar ile birlikte güncellemeler uygulamanın kendi içerisinde verilecek ve bazı sorular sorulacak. Bu sorulardan en önemlisi hiç şüphesiz gizlilik ile alakalı olanı.

Şirket, gizliliğinize çok rahat bir şekilde ulaşabileceği bazı izinleri isteyecek. İzinleri vermediniz takdirde uygulama ile bütün bağlantınız kesilecek yani WhatsApp yeni güncelleme tekniği gizlilik ile alakalı her şeyi zorunlu hale getirmiş oluyor.

Birkaç ay önce mahkeme süreçlerinden geçen Facebook, görünen o ki aynı yanlışları devam ettirme peşinde. Eğer böyle bir güncelleme tekniği uygulanırsa muhtemelen yine birçok kişi tarafından mahkemeye verilecek. Facebook’un böyle bir tehlikeyi göze alabileceği aslında pek düşünülmüyor.

Ancak yine de böyle bir güncelleme tekniği uygulanma ihtimali de var. WhatsApp yeni güncelleme tekniği ile alakalı siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Sosyal Medya Şirketleri 30 Milyon TL Ceza Aldı: Twitter, Facebook, YouTube Ne Yapacak?

>> Instagram şifreleri nasıl çalınıyor? İşte hackerların kullandığı o yöntem!


CEVAP VER