Wi-Fi 6 Destekli Yeni Archer AX73 Satışa Sunuldu İşte Detaylar

TP-Link, çok yüksek bağlantı hızı, daha geniş kapsama alanı, 200’den fazla cihaza destek ve güçlü güvenlik özellikleriyle donatılmış Archer AX73 cihazını Türkiye’de satışa sundu. 

TP-Link, WiFi 6 desteği sunan ve güçlü teknik özellikleri ile dikkat çeken Archer AX73 model yönlendiricisini satışa sundu. Archer AX73, önce farklı ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Ürün üzerinde yer alan balık sırtı görünüm, havalandırma ızgaraları olarak işlev görüyor. Daha fazla havalandırma alanı, cihazın daha az ısınmasını ve tam kapasite çalışmasını sağlıyor.

Wi-Fi 6 teknolojisine sahip olan Archer AX73, daha yüksek Wi-Fi hızı, daha yüksek kapasite ve daha az gecikme sunuyor. Aynı anda iki yüzden fazla cihaz ağa bağlanabiliyor ve ağ performansı düşmüyor. Aynı anda çok yüksek hız gerektiren uygulamalar çalıştırılabiliyor. 8K video gecikme yaşanmadan izlenebiliyor. Ağa bağlı bir cihaz 8K video izlerken, bir diğer cihazda sorunsuzca online oyun oynanabiliyor. Wi-Fi 6’nın sağladığı tüm avantajlardan yararlanılabiliyor.

Archer AX73 ile daha geniş Wi-Fi kapsama alanı

Archer AX73, bu yüksek kapasiteye geniş kapsama alanını da ekliyor. Cihaz üzerinde altı adet anten yer alıyor. Bu antenlerin yanı sıra yüksek hızlı ön-uç modül (FEM), hüzmeleme (beamforming) teknolojisi, 4T4R (4 verici-4 alıcı) yapıları sayesinde evin her yerine Wi-Fi sinyalleri güçlü bir şekilde ulaştırılabiliyor.

Ürün üzerinde TP-Link’in Mesh teknolojisi olan OneMesh desteği bulunuyor. Başka bir OneMesh destekli ağ ürünü ile (örneğin menzil genişletici) birlikte kullanıldığında aynı ağ adı ve şifre ile kesintisiz bir Mesh ev ağı oluşturabiliyor.Archer AX73

Archer AX73’ün bu güçlü teknik özellikleri, çok güçlü güvenlik özellikleriyle destekleniyor. TP-Link’in yeni ve gelişmiş güvenlik paketi olan HomeShield yüklü olan yönlendirici, hızlı, daha yüksek kapasiteli ve güvenli bir ev ağı oluşturmayı sağlıyor. TP-Link HomeShield gelişmiş güvenlik paketinde şunlar yer alıyor:

– Gelişmiş IoT Güvenliği. HomeShield, tüm olası güvenlik açıklarını engellemek. Ve gizliliği korumak için IoT cihazlarını (kameralar, sesli asistanlar vb) tanımlıyor.

– DDoS Saldırısı Önleme. HomeShield, anormal bir trafik olduğunda kaydediyor ve kayıtlı IP’lerden gelen istekleri otomatik olarak engelliyor.

– Sağlam Ebeveyn Denetimleri: Ailenin çevrimiçi güvenliğini sağlamak için bağlantılar yönetilebiliyor, zamanlanabiliyor ve uygunsuz içerikler engellenebiliyor.

– Avira ile Güçlü Güvenlik: TP-Link’in güvenlik yazılımı konusunda işortağı olan ödüllü

Avira şirketinin TP-Link için geliştirdiği güçlü güvenlik yazılımı HomeShield’de yer alıyor. Sürekli güncellenen yazılım ile ağ devamlı güvende kalıyor. Ayrıca kapsamlı raporlar alınabiliyor; ağ sürekli taranıyor, ağa yeni bir cihaz bağlandığında görülebiliyor.
AX73’ün Android ve iOS destekli Tether uygulaması ile kurulumu da son derece kolay. Ürün bu uygulama ile akıllı telefonlar üzerinden kolayca yönetilebiliyor, tüm denetimler yapılabiliyor.

Archer AX73, 4 adet Gigabit LAN, 1 adet Gigabit WAN, 1 adet USB 3.0 bağlantı noktaları ile farklı cihazların ağa yüksek hızda dahil olmasını sağlıyor. Ürün KDV dahil 165 USD fiyatla Türkiye’de satışa sunuluyor.

İlgili haberler

>> WiFi Sorunu bu Cihaz İle Çözülüyor TP-Link Deco P9