Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Zamlandı mı? Fiyat Karmaşasına Firmanın Yaptığı Açıklama Cevap Verebilir

TOGG hızlı şarj

Hepimiz yerli otomobilimiz TOGG fiyatı konusunda meraklıyız. Şimdiye kadar firmadan yapılan resmi bir açıklama olmasa da ulusal haber yayıncıları geçtiğimiz dönemde yaptıkları haberler ile bu konuyu hep masanın üstüne getirdiler. 

Şimdilerde ise TOGG fiyatı yeni ÖTV zammı ile tekrar konuşulur oldu. Elektrikli otomobillere ÖTV zammı 1 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Motor gücü 85 kilowatt olan elektrikli araçlarda ÖTV oranı % 3’ten % 10’a çıkarıldı. 85 kilowatt ile 120 kilowatt arasındaki araçlarda ÖTV oranı % 7’den 25’e çıkarıldı. Motor gücü 120 kilowatı aşan araçlarda ise ÖTV oranı % 15’ten % 60’a yükseltildi.

Hal böyle olunca 2022 yılında görücüye çıkmasını beklediğimiz yerli otomobilimiz TOGG fiyatı konusu tekrar gündeme geldi. Geçtiğimiz Ağustos ayında kaynağı belli olmayan kişiler tarafından TOGG araçlarının baz fiyatının 25 bin dolar olarak belirlendiği konusunda söylentiler ortaya atılmıştı. BU söylentiler karşısında TOGG’dan açıklama gelmişti.

TOGG Fiyatı konusunda Twitter hesabından yapılan açıklama şöyleydi 

Türkiye’nin Otomobili’nin fiyatlarını kim açıkladı bilmiyoruz ama biz açıklamadık. Üstelik 2022’den önce de açıklamamız mümkün değil. Lütfen bu türden haberlere itibar etmeyiniz. Heyecan yaratacak gelişmeler ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam ediniz.TOGG fiyatı

Temmuz ayında gerçekleştirilen yerli otomobil TOGG fabrika temel atma töreni öncesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli oto ile ilgili merak edilen soruları CNN TÜRK’ten Fulya Öztürk’e cevaplamıştı. Yerli otomobil fiyatları ile ilgili soruya ise Varank şöyle cevap vermişti. “Fiyatı rekabetçi olacak. Biz planlamamızı bugünden yapıyoruz. Bu aracı idame etme masraflarına baktığınızda, kullanılan enerji masrafı, servis masrafları düşecek. Hepsini topladığınızda avantajlı şartların oluştuğunu göreceksiniz.

İşin özü sosyal medya üzerinde gördüğümüz her şeye inanmamamız gerekiyor. Hali hazırda ortaya atılan dedikodular birilerin hoşuna gidebilir. Fakat bazılarımızın da vaktini ve emeğini harcıyor. Sizlere tavsiyemiz sosyal medyada gördüğünüz haberlerin sağlamasını yapmalısınız. Yani birileri bir şeyler söylemiş olabilir fakat bu doğru mudur? Bildiğiniz ve doğruluğuna inandığınız kaynakları takip edin. Asla olmaz demeyin. Çünkü klavye başına geçince insanların neler yaptığına şaşırabilirsiniz.

TOGG fiyatı konusundaki söylentilere inanmamalısınız. Firmanın Twitter hesabından doğru bilgilere erişmenixz mümkün. TOGG Twitter hesabına bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

İlgili haberler

>> Yerli otomobil TOGG hakkında yeni bilgiler geldi!