Windows 10 güncellemesi Avustralya’yı vurdu!

Windows 10 güncellemesi

Windows 10 güncellemesi Australian Border Force sitesine girişi engelliyor. Internet Explorer ve Microsoft Edge’de yaşanan bu sorun yakında çözülecek.

Microsoft, Windows 10 için yayınlamış olduğu KB4517389 güncellemesi ile Microsoft Edge ve Internet Explorer 11 tarayıcısındaki güvenlik açıklarını kapatmış ve performansta artış sağlamıştı. Ancak bugün KB4517389 güncellemesinin Avustralya’ya sorun çıkardığı ortaya çıktı.

2020’de en iyi teknolojiler neler olacak?

Avustralya’daki deniz ve kıyı sınır kontrol uygulamalarının, soruşturmaların, uyum ve alıkoyma işlemlerinden sorumlu olan İçişleri Bakanlığı’nın bir parçası olan bir kanun uygulayıcı kurumu olan Australian Border Force‘un sitesi, son güncellemeden sonra Internet Explorer 11’de ve Microsoft Edge‘de çalışmaz hale geldi.

Konuyla ilgili Australian Border Force bugün bir açıklama yaptı ve sorunun her iki taraf ile de alakalı olduğunu belirtti.

i Australian Border Force; “Teknik ekiplerimiz, sorunun asıl nedenini anlamak ve çözmek ve uygun bir çözüm geliştirmek için Microsoft ile birlikte çalışmaktadır. ICS ile bağlantının güvenliğini sağlayan protokolün davranışındaki bir değişiklik kimlik doğrulama hatalarına neden oluyor. Bazı kullanıcıların sitemize erişmek için güncellemeyi kaldırdığını öğrendik. Güvenlik güncelleştirmesini kaldırmayı tavsiye etmediğimizi belirtmek isteriz. Sorunu en kısa sürede çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Windows 10 güncellemesi