Windows 10 Yeni Güncelleme Bakın Hangi Sorunlara Yol Açıyor? İşte Çözümü

Windows 10 Yeni Güncelleme Bakın Hangi Sorunlara Yol Açıyor? İşte Çözümü

Google News Abone Ol

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden Windows 10 yeni güncelleme ile geldi. Ancak yapılan bu güncelleme ne yazık ki beklendiği gibi sorunları gidermek yerine daha fazla problem yarattı. Kullanıcılardan her birisi farklı bir probleme dikkat çekti. Genel olarak değerlendirildiğinde, son değişikliklerin adeta fiyasko olduğu ortaya çıktı.

Hatırlayacağınız üzere Microsoft şirketi Windows 10 için çok büyük çalışmalar yürüttü. Hatta bunun için Windows 7 gibi işletim sistemlerinin fişini bile çekti. Tüm bunlar büyük ölçüde yararlı olduğu için kullanıcıların önemli bir bölümü yeni işletim sistemine geçiş yaptı. Her ne kadar bazıları Windows 8.1 işletim sistemine geçiş yapsalar bile, en yeni olan sürümü çok daha fazla kullanıldı.

Windows 10 yeni güncelleme sorunları donanımları mahvetti

Kullanıcılara kulak verdiğinizde çok büyük bir çoğunluğunun ses gibi özel sistemlerden şikayetçi olduğunu görmeniz mümkün. Özellikle de ses ile ilgili bağlantılar yapıldığından veya bununla ilgili donanımlar kullanıldığından, herşey mahvoluyor desek yeridir. Windows10 güncelleme alan kişilerin önemli bir bölümü, kulaklık kullanırken zorluk yaşayabiliyor. Bu durum Microsoft şirketini yeniden tartışmaya açtı.

Windows 10 yeni güncelleme

Yaşanan sorunlar sadece ses sistemlerinden ibaret olmamakla birlikte, yenilerinin de geleceğini söyleyebiliriz. Örneğin bir kullanıcı mouse gibi donanımları kullanmakta güçlük çektiğini söyledi. Bugün ise başka bir kişi veri kaybı yaşadığını ve bunun tamamen işletim sisteminden kaynaklı olduğunu ifade etti. Windows 10 yeni güncelleme sorunları ile birlikte ilk defa veri kaybı yaşanıyor. Mevcut dosyanın önemine göre verdiği zarar değişkenlik gösterse bile, kullanıcılar durumdan hiç memnun değil.

Facebook Avatarı Nasıl Yapılır? Kendinizi İfade Etmenin Yeni Yolu

Bu kadar yakınmadan sonra size küçük bir çözüm önerisinde bulunabiliriz. Firmanın yayınladığı bu yeni güncellemenin tamamen problemli olduğu çok açık. Ayrıca henüz bilinmeyen daha başka sorunlara da yol açma ihtimali yüksek. İşte tam da bu nedenden dolayı Windows 10 yeni güncelleme sorunlarını tamamen bitirmek istiyorsanız, Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Güncelleştirme geçmişini görüntüle > Güncelleştirmeleri kaldır işlemlerini yapmanız şarttır. Aksi taktirde sorunlar muhtemelen devam edecek. Sizce Microsoft neden bu işletim sisteminde Sürekli problem yaşıyor? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere belirtebilirsiniz.


CEVAP VER