Hintli TikTok Fenomeni Bu Kadar Olmaz Dedirtti! İşte O Korkunç Video

Fenomenler kendilerine küfür ettirerek

Yayınladığı video ile büyük bir tepki toplayan Hintli TikTok fenomeni tartışma yaratmaya devam ediyor. Dünya genelinde en çok tartışma yaratan platformlardan birisinin de TikTok olduğu şüphesiz. Her ülke farklı bir nedenden dolayı bu sosyal medya devine karşı çıkıyor. Hatta bazı ülkelerde kullanımının yasak olduğunu bile söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde TikTok’ta 1 milyondan fazla takipçisi olan Faisal Siddiqui, Twitter gündemine bomba gibi düşmüştü. Kendisinin bunu kasıtlı olarak yapıp yapmadığı bilinmese bile, yine de çektiği video birçok kişinin sinirlerini bozmaya yetti. Kendi hesabından yayınladığı videoda ilişki teklifini kabul etmeyen kadınlara asit attığı görülüyor. Video şiddet eğilimini artıracağı için mahkemeye şikayet edildi.

Hintli TikTok fenomeni ilk değil

TikTok platformunun Hindistan’da yasak olduğu biliniyordu. Ancak bu platforma farklı yollardan girmek mümkün. Siddiqui tarafından yayınlanan video muhtemelen yine bu farklı yollarla yüklendi. BanTikTokIndia ve Acid gibi etiketler Twitter gündemine trend listesine girerek tartışmaya açıldı. Hintli TikTok fenomeni ağır bir şekilde topa tutuldu. Ancak Hindistan’da bulunan mevcut kullanım potansiyeli tehlikenin çok daha büyük olduğunu gösteriyor.

Hintli TikTok fenomeni

Hindistan Ulusal Kadınlar Komisyonu Başkanı Rekha Sharma buraya en sert tepki veren kişilerden bir tanesi oldu. Kendisi gerekli bütün yasal işlemleri başlattığını söyledi. İşin çok daha garip tarafı ise Hindistan’da ilk defa bu platform tartışma haline gelmiyor. Hintli TikTok fenomeni yaşanan skandallardan sadece bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde TikTok platformu Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından erişim engeli cezası yemişti. Böylece emsali görülmemiş düzeyde çok büyük bir ceza verilmiş oldu.

WhatsApp Yeni özellik sizi çok şaşırtacak! Yakında ekleniyor!

Birçok ülke bu platform konusunda sürekli olarak şikayetçi. Hindistan, sosyal medya devinin kendi kültürlerini aşağıladığını ve pornografiye yönelttiğini söylüyor. ABD ise daha çok casusluk faaliyetleri nedeniyle baskı uyguluyor. Diğer ülkeler de bu platforma pek sıcak bakmıyor. Gençlerin keyfi her ne kadar yerinde olsa bile, yine de toplum büyük endişelere sahip. Hintli TikTok fenomeni tarafından çekilen video yaygınlaşırsa büyük acılar yaşanacaktır. Sizce TikTok yasaklanmalı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.