Windows 11 Güncellemesi Oyuncuları Sevinçten Havalara Uçuracak

Windows 11 ile güç

Windows 11 güncellemesi oyuncuları fazlasıyla sevindirecek gibi görünüyor. Microsoft tarafından geliştirilen bu yeni işletim sistemi bazı eleştiriler ile karşı karşıya kalmıştı.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Microsoft 2021 yılının son çeyreğinde Windows 11 işletim sistemini piyasaya sundu. Yıllardır alışmamış olan tasarım hatlarının dışına çıkan şirket ilginç denemeler yaptı. Bu denemeler ilk etapta kullanıcıların canını sıktı. Tasarım açısından farklı olsa bile bazı hatalar hafızalara kazındı.

Microsoft tarafından geliştirilen bu işletim sistemi tam olarak stabil bir hale gelemedi. Hatalı durum kullanıcıların tepkisine neden oldu. Windows 10 işletim sisteminden daha fazla memnun olan kullanıcılar Windows 11 için soru işaretleri barındırıyordu. Şirketin yaptığı yeni güncelleme ile birlikte çok büyük değişiklikler yaşandı.

Windows 11 güncellemesi performans odaklı

Yayınlanan yeni güncelleme sayesinde bazı önemli sorunlar aşıldı. Bu aşılan sorunlardan ilki performans ile ilgiliydi. Yeni güncelleme sayesinde performans öncekine göre çok daha güçlü bir şekilde arttı. Oyuncular başta olmak üzere birçok kişi bilgisayardan daha yüksek performans bekliyordu.

Windows 11 güncellemesi

Microsoft tarafından yayınlanan yeni sürüm ile birlikte SSD ve HDD performans sorunlarının önüne geçiliyor. Özellikle bu güncellemede disklerde okuma/yazma işlemlerinde yavaşlık yaşanması büyük oranda engellendi. Tüm bunlara ek olarak işlemler sırasında yaşanan bazı hataların giderilmesi sağlandı.

Gözler yeni güncellemenin ayrıntılarında

Bu yeni güncelleme ile birlikte çok farklı tasarım detayları ortaya çıktı. Eskisine göre daha keskin tasarım hatları göze çarpıyor. Ayrıca Windows başlatmanın biraz daha hızlandığını söyleyebiliriz. Bunun daha çok SSD ve HDD bazlı performans sorunlarının giderilmesinden kaynaklandığı açık.

Microsoft tarafından geliştirilen bu yeni işletim sistemi düzenli olarak güncelleme almaya devam edecek. Böylece zamanla performans noktasında çok daha stabil hale gelmesi amaçlanıyor. Ayrıca oyuncular başta olmak üzere birçok kişinin bu yeni performans detaylarından memnun olması hedefleniyor.

İlgili Haberler:

>> Windows 11 vs Windows 10: Microsoft’un Yeni işletim Sistemindeki Farklar Neler?

>> HONOR MagicBook 16, Windows 11 ile gelecek! Yeni ürün hakkında tüm detaylar