Dev Şirket Bitcoin Biriktirdiğini Açıkladı: Sandalyeden Düşürecek Haber

Dev şirket Bitcoin biriktirdiğini

Dev şirket Bitcoin biriktirdiğini açıklayarak herkesi şaşırtmayı başardı. Uzun bir süredir dalgalı bir şekilde seyreden Bitcoin böylece yeniden yükselmek için umut buldu.

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde lider olan Bitcoin, ne yazık ki bu aralar iyi bir performans sergilemiyor. Kripto para piyasaları hızlı bir şekilde dalgalanıyor. Bazen sert düşüşler nedeniyle yatırımcılar ciddi zararlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Bugünlerde ne yazık ki zararlar giderek daha fazla katlanıyor.

Ne kadar düşüş devam etse bile yine de bazı şirketler sürekli alım yapmaya devam ediyor. Fidelity isimli 5 trilyon dolarlık bir şirket önemli açıklamalar yaptı. Uzun bir süredir Bitcoin biriktirdiklerini söyledi. Bu durum aslında altlardan almanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Dev şirket Bitcoin biriktirdiğini gurur duyarak açıkladı

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Fidelity isimli bu şirket, kurumsal yatırımcılara bu aralar Fidelity Digital Assets isimli bir platform üzerinden destek sunuyor. Kurumsal yatırımcılar için kripto para birimi çözümleri sunan bu platform soğuk cüzdanlarda dijital varlık saklanmasını sağlıyor. Ayrıca özel dijital varlık desteği ve pazar araştırması gerçekleştiriyor.

Dev şirket Bitcoin biriktirdiğini

Tüm bunları kusursuz bir şekilde yapan Fidelity isimli marka, 2014 yılından beri kripto paralar ile ilgileniyor. O dönem 1 BTC 1000 dolar seviyesindeydi. Kısacası bu şirket çok uzun bir zamandan beri Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. Her düşüşte kripto para devinden biriktirdiklerini söyleyen bu şirket alım yapmayı sürdürecek.

Kurumsal yatırımcıların BTC ilgisi devam ediyor

Özellikle son dönemlerde kurumsal yatırımcıların Bitcoin ilgisinin giderek arttığını görüyoruz. Bu durum en azından düşüşün sert olmasını engelliyor. Tesla bile hatırlayacağınız üzere Bitcoin almıştı. PayPal ise ödeme sistemi olarak BTC işlemlerine izin verdi.

Fidelity ile birlikte kurumsal yatırımcıların giderek daha fazla bu alana ilgi gösterdiğini görüyoruz. Apple gibi markaların bu sektöre dahil olması çok sert bir yükseliş yaratabilir.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ve Ethereum Kritik Seviyelerde: BNB ve XRP Direniyor

>> Bitcoin Düşüşü Endişe Yaratmaya Devam Ediyor: Panik Havası Var