En Sevilen Şirketler Bakın Hangileri Oldu: Liste Şampiyonlar Ligi Gibi

mutlu çalışanlara sahip şirketler

En sevilen şirketler araştırması ilginç bir tablo ortaya çıkardı. İş dünyasının saygın platformları içerisinde yer alan Fortune önemli bir sıralama yaptı.

.

Şirketler ürettikleri ürünler ve bazı hizmetler nedeniyle küresel çapta büyük bir etki yaratabiliyor. Bu etkiye baktığımızda her zaman elbette olumlu taraflar ortaya çıkmıyor. Mesela kimi zaman büyük şikayetler ve sorunlar kendisini gösterebiliyor. Bu tür durumları kenara bırakacak olursak gerçekten de bazı şirketler fazlasıyla seviliyor.

Fortune tarafından yapılan sıralamaya göre dünyanın en beğenilen şirketleri ortaya çıktı. Bu şirketlere baktığımızda diğer birçok markanın onlara adeta gıpta ettiklerini görüyoruz. Özellikle son dönemlerde bazılarının çok daha fazla ön plana çıktığı söylenebilir. Zaten listede yer alan bir şirkete çok şaşıracaksınız.

En sevilen şirketler listesi belli oldu

Konu ile ilgili yapılan araştırmaya baktığımızda listenin zirvesinde Apple yer alıyor. Dünyanın en büyük ve en değerli şirketleri içerisinde yer alan bu marka sunduğu teknolojik ürünler ve hizmetlerle kendisinden çok fazla söz ettiriyor. iPhone 13 ailesi ise büyük oranda beğeni kazanmıştı.

En sevilen şirketler

Listenin ikinci sırasına baktığımızda Amazon karşımıza çıkıyor. Bu şirket e-ticaret platformu olmanın çok daha ötesinde. Genellikle Amazon markasının gerçekten de iyi bir hizmet sunduğu söyleniyor. Bu hizmet ile birlikte kullanıcı memnuniyeti üst seviyeye çıkıyor.

Listede Pfizer sürprizi var

Fortune tarafından yapılan bu listeye baktığımızda üçüncü sırada Microsoft yer alıyor. ABD’li teknoloji devi, Windows yazılımı ile ön plana çıkmıştı. Bilgisayar dünyasına yön veren bu marka aynı zamanda Xbox ile ilgili büyük yatırımlar yaptı. Böylece oyun dünyasında da kendisinden bahsettirdi.

Listede beşinci sırada Pfizer yer alıyor. 1849 yılında kurulmuş olmasına ve son derece köklü olmasına rağmen şirketin özellikle Covid-19 salgınından sonra ön plana çıktığını görüyoruz. Şu anda en sevilen markalar içerisinde ön sıralarda. Peki sizin en sevdiğiniz markalar hangileri? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Aşı Olmayan Giremez! Apple, Facebook ve Google Gibi Şirketlerden yeni Kovid Önlemleri

>> Türkiye’deki Şirketlerin Yüzde 89’unun Gündeminde Hizmet Olarak Ağ Yer Alıyor

. . . .