Windows 11 Kullanıcıları Düşük SSD Hızı Sorunuyla Mücadele Ediyor!

Windows 11 istenmeyen misafir

Windows 11 kullanıcıları yeterli sayıda değil. Yaklaşık 2 yıldır piyasada olan bu işletim sistemi, yapılan güncellemelerle daha kullanışlı hale getiriliyor olsa da bazı sorunlar halen çözüm bekliyor. Özellikle SSD sorunu, Windows 11 kullanıcılarını oldukça rahatsız ediyor.

Bazı Windows 11 kullanıcıları, bir süredir düşük SSD hızıyla mücadele ediyor. Bu sorun, bilgisayarlarını önemli ölçüde yavaşlatıyor ve kullanıcılar çözüm bekliyor. Ne yazık ki, Microsoft tarafında bu sorunun çözümü henüz bulunabilmiş değil.

Windows 11 Kullanıcıları SSD Sorunu Yaşıyor

Mart 2023’te KB5023778 güncellemesiyle başlayan SSD sorunları, geçen uzun süreye rağmen hala devam ettiği bildiriliyor. Microsoft, o zamandan bu yana birçok güncelleme yayınlamasına rağmen Windows 11 işletim sistemindeki düşük SSD hızı sorununu çözememiş durumda.

Windows 11 kullanıcıları

En iyi SSD’lerde bile performans düşüşüne neden olduğu belirtilen bu soruna haziran güncellemesiyle henüz bir çözüm bulunamadı. 11 Temmuz’da yayınlanacak olan yeni güncellemenin de bu sorunu çözmesi beklenmiyor.

Windows 11 Kullanıcıları Büyük Problemler Yaşıyor

Reddit gibi platformlarda birçok kullanıcı da bu sorun hakkında şikayetlerini dile getiriyor. Moment 2 güncellemesiyle Mart ayında ortaya çıkan sorunun hala düzelmediğini belirten bir kullanıcı, yazma hızının 4400 MB/s olması gerektiği halde sadece 1200 MB/s olduğunu ifade ediyor. Kullanıcı raporlarına göre, SSD’deki okuma hızında ise bir sorun olmadığı belirtiliyor.

Görünüşe göre Windows 11 kullanıcıları, bir süre daha düşük SSD hızı sorunuyla mücadele etmeye devam edecek. Microsoft’un bu konuda ne zaman bir adım atacağı ise henüz bilinmiyor. Peki siz, Windows 11 ve yaşanan düşük SSD hızı sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Microsoft Bulut Tabanlı Windows İşletim Sistemiyle Bilgisayar İhtiyacını Ortadan Kaldırıyor