Windows 11 Tıkla İndir: Yeni Windows Güncellemesi Yayınlandı

Windows 11 Android Uygulamalarına Ne Zaman İzin Verecek? İşte O Tarih!

Uzun süredir bekleyenler Windows 11 tıkla indir işlemine başlayabilir. Microsoft tarafından geliştirilen bu yeni güncelleme kullanıma hazır. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük güncellemeleri arasında yer alan Windows 11 kullanıcıların takdirine bırakıldı. Şirket yaklaşık olarak 6 yıl sonra bu işletim sistemini uyumlu bilgisayarlar için kullanıma açtı. İsteyenler yeni işletim sistemine geçiş yapabilirler. Önceki Windows sürümlerine göre birçok ek özelliği olduğu bilinen güncelleme büyük ilgi toplayacak gibi görünüyor.

Microsoft genellikle çok fazla güncelleme yayınlamıyor. İşletim sistemlerinde kademeli bir şekilde gitmeyi tercih eden şirket bu nedenle sağlam adımlar atmaya çalışıyor. Ancak çeşitli güncellemeler yaptığında eline yüzüne bulaştırdığını biliyoruz. Şimdi sıra Windows 11 platformunda.

Windows 11 tıkla indir seçeneğini tercih edebilirsiniz

Bu yeni işletim sistemi kullanıcılar tarafından büyük bir takdir görebilir. Şirket yeni güncelleme için bir takvim belirledi. Bu takvime göre isteyenler ilk etapta kendi uyumlu cihazlarına kurulum işlemlerini gerçekleştirebilir. Windows 10 cihazlar için başlatılan Windows 11 yükseltme dönemi iki farklı şekilde indirilecek.

Windows 11 tıkla indir

İsteyen kullanıcılar Windows update aracılığı ile indirme işlemini yapabilecek. Bunun için (Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update) yolunu takip edebilirsiniz. Ancak öncesinde cihazınızın mevcut güncellemeye hazır olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer yükseltmeye uygun değilse ne yazık ki bu işlemi yapamazsınız.

2022 yılında tüm cihazlara gelecek

Windows 11 işletim sisteminin tüm cihazlara 2022 yılında gelmesi bekleniyor. Tahmini bir zaman söylemek gerekirse 2022 yılının ortalarında bütün cihazlara bu yeni işletim sistemi ulaşmış olacak. Eğer cihazınız uygunsa hızlı bir şekilde indirme ve yükleme seçeneklerini görebilirsiniz.

Windows update dışında eğer isterseniz Windows 11 ISO dosyasını indirme işlemini bu bağlantı üzerinden yapabilirsiniz. Böylece yükleme medyası oluşturarak gerekli yönergelerle birlikte bilgisayarınıza sıfır kurulum yapmanız mümkün. Ancak bunu yaparken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Windows 11 işletim sistemini kullandıktan sonra fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Microsoft Office 2021 Yakında Kullanıcılarla Buluşacak: Yeni Özellikler Bomba Gibi

>> HUAWEI MatePad 11 hayatımızı değiştirebilir. İşte yeni ürün hakkındaki gelişmeler


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here