Microsoft Office 2021 Yakında Kullanıcılarla Buluşacak: Yeni Özellikler Bomba Gibi

Microsoft Office güncelleme

Microsoft Office 2021 en çok beklenen hizmetler arasında yer alıyor. Ancak şimdiye kadar bu hizmetin ne zaman piyasaya sürüleceği netleşmedi. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Bugüne kadar geliştirilen en önemli hizmetlerden birisi de hiç şüphesiz Microsoft Office oldu. Hem iş hayatında hem de bireysel olarak geniş bir kullanım alanına ulaşan bu hizmet, içerisinde çok farklı sistemler barındırıyor. Çeşitli dökümanlar hazırlayıp slaytlar ile sunum yapabileceğiniz bu program düzenli olarak güncelleniyor.

Microsoft tarafından geliştirilen Windows 11 ile birlikte Microsoft Office 2021 versiyonu kullanıcılara ulaştı. Son bağımsız sürüm Microsoft Office 2019 Eylül 2018 tarihinde yayınlanmıştı. Son programın üzerinden uzun zaman geçti. İşte tam da bu nedenle şirket yeni Office programını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Microsoft Office 2021 tüm kullanıcılara ulaşacak

Microsoft tarafından kullanıcılarla buluşturulan Windows 11 platformu aynı zamanda yeni bir Office programını kendi bünyesinde barındırıyor. Bu program sayesinde kullanıcılar Office 2019 yerine başka bir üst hizmet tercih edebilecek. Bu yeni program birçok güncellemeyi içerisinde barındırıyor.

Microsoft Office 2021

  • Yeni Office programı daha yumuşak köşelere sahip.
  • Ofis temaları değerlendirildiğinde özelleştirilebilir ayrıntıların olduğu görülüyor.
  • Kurumsal müşteriler için düzenli ve uzun vadeli güncellemeler mevcut.
  • Word belgeleri için satır odağı görüntüleme modu olacak.
  • Excel kullanıcıları için yeni dinamik sıra işlevi.

Tüm bu özellikler kullanıcılar için önemli bir deneyim sunacak diyebiliriz. Gelen son detaylara göre 5 Ekim 2021 tarihinde bu yeni Microsoft Office kullanılabilecek.

Microsoft büyük bir ekosistem kurmaya çalışıyor

Microsoft tarafından geliştirilen stratejilere bakılırsa şirket büyük bir ekosistem kurmaya çalışıyor diyebiliriz. Özellikle Microsoft Team ve Office programlarını birleştirmeye çalışması bunun en önemli kanıtları arasında yer alıyor. Şirket tüm kullanıcıları kendi uygulamalarında birleştirmek istiyor.

Özellikle iş dünyası Microsoft için büyük bir kaynak. Office 2021 tüketici sürümü ile birlikte iş dünyasının daha fazla Microsoft platformuna adapte olacağını söyleyebiliriz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> SpaceX, Tümü Sivillerden Oluşan Dünya’nın İlk Uzay Uçuşunu Başlattı

>> HP’nin Siber Güvenlik Tehdit Raporu ’na göre tespit edilen kötü amaçlı yazılımların yüzde 75’i e-posta yoluyla gönderiliyor