Windows 11 Yapay Zeka Destekli Copilot ile Tanışın

Windows 11 ile tasarruf

Microsoft yapay zeka teknolojilerindeki hızlı adaptasyonuyla öne çıkan bir şirket olarak, Windows 11 yapay zeka destekli asistanı Copilot’u kullanıcıların erişimine açtı. Cortana’ya kıyasla daha gelişmiş bir destek sunmayı hedefleyen yeni Windows Copilot, ChatGPT tarafından destekleniyor.

.

Microsoft, yeni aracını “Siri ve Google Assistant’ın Windows sürümü” olarak tanımlıyor. Copilot, ilk olarak Insider kullanıcılarına yönelik Windows 11 Insider Build 23493 güncellemesiyle test edilmeye başlandı. Copilot ile birlikte Ayarlar uygulamasına da yeni seçenekler eklendi.

Windows 11 Yapay Zeka Desteği

Windows Copilot, kullanıcılara işletim sistemi içinde yapay zeka desteği sağlayarak, menüler ve seçenekler arasında gezinme gereksinimini ortadan kaldırıyor. Soruları yanıtlayabiliyor, sistem ayarlarını değiştirebiliyor ve bu işlemleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Windows 11 yapay zeka

Microsoft, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Build etkinliğinde etkileyici özellikler sergiledi. Örneğin, Windows 11’de kopyalanan dosyaları transkript olarak sunma özelliği gibi. Ancak test sürümünde sunulan Copilot’un bazı yetenekleri henüz sınırlı tutuluyor.

Windows 11 Yapay Zeka Desteği Birçok Özellik Alıyor

Şirketin paylaştığı örneklerde, “rahatsız etmeyin” özelliğini etkinleştirme, karanlık moda geçiş yapma, ekran görüntüsü alma, Microsoft Edge’deki bir web sitesini özetleme ve daha fazlasını yapabilme imkanı olduğu görülüyor. Daha fazla özellik ise gelecek güncellemelerle sunulacak.

Windows 11 Insider Build 23493’ü yükledikten sonra Copilot’a tek bir tuşla erişebilirsiniz. Bu güncellemeden sonra arama kutusunun sağ tarafında küçük bir düğme bulunacak. Windows 10’daki Cortana düğmesine benzer şekilde, bu düğme sayesinde hızlıca Copilot’a erişebileceksiniz.

Microsoft’un Windows 11’de sunmaya başladığı yapay zeka destekli Copilot, kullanıcılara işletim sistemi deneyiminde büyük kolaylık sağlıyor. Windows’un yeni asistanı Copilot, daha fazla özelliğin eklenmesiyle kullanıcıların ihtiyaçlarını daha iyi karşılamayı hedefliyor.

İlgili Haberler:

>> DuckDuckGo Windows Kullanıcıları İçin En İyi Chrome Alternatifi

. . . .