Windows Hackerların Saldırısı Altında: Antivirüslerin Bile Yakalayamadığı Yazılımlar Üretiliyor

Windows 12 tasarımı

Windows hackerların saldırısı ile karşı karşıya. Özellikle son dönemlerde yoğun saldırıların gerçekleştiğini görüyoruz.

Bilgisayarların çok önemli bir bölümünde Windows işletim sistemi kullanılıyor. Bu işletim sistemi yaygın olması nedeniyle bilgisayar korsanlarının en önemli geçim kaynakları içerisinde yer alıyor. Özellikle son dönemlerde Windows 11 ile birlikte güvenlik açıklarının fazlasıyla arttığını görüyoruz.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara baktığımızda Windows 11 içerisinde bazı yeni açıkların olduğu görülüyor. Bu açıklar ile birlikte artık bilgisayar korsanları tüm güvenlik önlemlerini atlatabiliyor. Bilgisayarınızda yer alan veriler kolaylıkla ele geçirilebiliyor. Bu durum sizleri kolay bir av haline getirebilir.

Windows hackerların saldırısı ile başa çıkmaya çalışıyor

Evinizde kahvenizi yudumlarken Windows işletim sistemine güvenip verilerinizi bilgisayarınızda kayıt altında tutuyorsanız size kötü bir haberimiz var. Windows 10 ve Windows 11 platformlarında ne yazık ki güvenlik duvarını bile aşabilen bazı yazılımlar keşfedildi. Hackerlar öncelikle kurbanlara bazı e-postalar gönderiyor. Bu e-postalarının içerisinde zip dosyaları yer alıyor.

Windows hackerların saldırısı

Bahsi geçen zip dosyaları içerisinde gizlenmiş bazı ISO dosyaları yer alıyor. Bu dosyalar ile birlikte yazılımlar kolaylıkla sisteme bağlanabiliyor. JavaScript dosyalarını çalıştıran bilgisayar korsanları cihazınızı ele geçirmiş oluyor. Hatta sizin bundan haberiniz bile olmuyor. Antivirüs programlarının güvenlik duvarını rahatlıkla aşabiliyor.

Microsoft kullanıcıları çileden çıkartan açıklamalar yapıyor

Dünyanın en büyük yazılım devleri içerisinde yer alan Microsoft adeta kullanıcıları çıldırtmak istiyor. Yaptığı açıklamalarda Ekim ayının başından beri bu açıktan haberleri olduklarını belirten Microsoft çalışmalara devam ediyor. Fakat şirketin Ekim ayından beri bu problemi giderememiş olması bir hayli can sıkıyor.

Windows hackerların saldırısı altında kalmaya devam ederken şirketin nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Özellikle Windows 11 ile birlikte çok fazla hata ortaya çıktı. Bu hatalar nedeniyle kullanıcılar istenmeyen mağduriyetler yaşayabiliyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bitdefender: Windows Kullanıcılarının Karşılaştığı 5 Büyük Tehdit

>> Akıllı Telefona Windows Yüklemek İmkansız Değil: İşte Detaylar!