Akıllı Telefona Windows Yüklemek İmkansız Değil: İşte Detaylar!

Akıllı Telefona Windows Yüklemek

Akıllı telefona Windows yüklemek imkansız değil. Bir YouTuber, Samsung Galaxy Z Fold 4 modeline Windows yükledi. İşte detaylar.

Katlanabilir telefon modellerinin, son zamanlarda popülaritesinin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle kullanılabilirlik tarafında avantajlı olan modeller olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda tanıtılan Samsung Galaxy Z Fold 4 modeli de ilgi gören modeller arasında yer alıyordu. Güçlü işlemcisi ile gönüllere taht kuran model, normal telefon formundaki bir ekranı, katlanabilir paneli sayesinde neredeyse bir tablet boyutuna getiriyor. Tablet bilgisayarların son zamanlarda arttığı bu dönemde, kullanıcıların aklında kalan önemli bir soru vardı. ”Bu telefonlara Windows yüklersek kullanabilir miyiz?”. Bir YouTuber da yine aynı amaç için Galaxy Z Fold 4 modelini kullandı. Güçlü işlemcisi sayesinde Z Fold 4 modelinin Windows işletim sistemini kaldırmakta herhangi bir sıkıntı yaşamadı. İşte detaylar.

Akıllı Telefona Windows Yüklemek İmkansız Değil: İşte Detaylar!

Akıllı telefona Windows yüklemek artık imkansız değil. YouTuber Mark Spurrel, Windows işletim sistemine sahip Android akıllı telefon yapma yolu ile çıktığı yolda Samsung’un yakın zamanda piyasaya sürüdüğü Samsung Galaxy Z Fold 4 modelini kullandı. Sonuçlar ise şaşırtıcı bir biçimde iyi oldu. Çünkü yıllardır kullanıcıların hasret olduğu Windows Phone modellerine benzer bir görünümün bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Z Fold 4 modeline bizleri ilk karşılayan dar ve uzun ekranda Windows simgelerine kolayca ulaşabileceğimiz bir temanın bizleri karşıladığını görmekteyiz.

Tabii ki Mark Spurrel yalnızca bu temayı kullanmak ile yetinmemiş. Çünkü asıl ekranı açtığımız zaman Windows PC görünümünün tıpatıp aynısı bizleri karşılıyor. Hatta sol alt köşede başlat kısayolunun bulunduğunu, bu menü sayesinde tıpkı bilgisayardaki gibi diğer uygulamalara kolayca ulaşabildiğimizi de belirtelim. Özellikle Windows işletim sisteminde karşımıza çıkan Widget’ların başarılı bir şekilde çalıştığını da görmekteyiz.

Akıllı Telefona Windows Yüklemek

Ayrıca paylaşılan videoyu incelediğimizde, tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi masaüstünde bulunan kısayolları görmekteyiz. Üstelik bu kısayollarda geri dönüşüm kutusu bile bulunuyor. Akıllı telefona Windows yüklemek zor olacaktır. Bununla beraber tabii ki verimlilik tarafında iyi bir performans gösterip göstermediği henüz belirsiz. Fakat piyasanın en güçlü işlemcilerinden biri ile gelen bir telefon olduğunu düşündüğümüzde, önemli ölçüde performans kaybı olmadığı sürece tatmin edecek bir akıcılık yakalayacağını tahmin ediyoruz.

İlgili Haberler

>> 10.000 TL Altı En Güçlü Telefonlar: Bu Fiyata Daha İyisi Yok!