World of Warcraft Apple M1 için güncelleniyor

World of Warcraft
Google News Abone Ol

Mac’te oyun oynanmaz ön yargısı Apple M1 ile kırılacak. World of Warcraft, Apple M1 için güncelleme alacak ve akıcı bir şekilde oynanacak.

Apple’ın Mac modelleri bildiğiniz gibi oyun odaklı bilgisayarlar değil. Ancak yine de Apple bu alanda çalışmalarına son yıllarda start vermişti. Apple Arcade ile oyun ile tanışan Mac’ler şimdi de Apple M1 ile Windows PC’lere kafa tutmaya hazırlanıyor. Intel i9 işlemciyi bile geride bırakan Apple M1 için World of Warcraft oyununun güncelleme alacağı açıklandı.

World of Warcraft Apple M1 ile yağ gibi akacak

Bu güncelleme sadece uyumluluk güncellemesi olmayacak. World of Warcraft’ın geliştiricisinden gelen bilgilere göre Apple M1 çipine sahip Mac modellerinde oyun daha akıcı bir şekilde oynanabilecek. Yapılan testlere göre Nvidia GTX 1650 Ti ekran kartından daha güçlü bir GPU’ya sahip olan Apple M1, oyun sektöründe kartların yeniden dağıtılmasını sağlayabilir. Özellikle oyun geliştiricileri ARM ve Apple M1’in güçlü GPU’su karşısında Mac’e de destek sağlamak için birbirileri ile yarışacaktır.

Blizzard cephesinden Kaivax’ın WoW güncellemesi hakkında yaptığı açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Bu haftanın 9.0.2 yamasıyla World of Warcraft’a yerel Apple Silicon desteği ekliyoruz. Bu, WoW 9.0.2 istemcisinin Rosetta aracılığıyla emülasyon yerine yerel olarak ARM64 mimarisinde çalışacağı anlamına geliyor.

Birinci gün Apple Silicon için destek vermekten mutluluk duyuyoruz.

Testlerimiz başarılı olsa da, birinci günkü bu tür güncellemelerle desteğin doğasının son derece farkındayız. Teknik Destek forumumuzda Apple Silicon ile ilgili olabilecek herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bize bildirin.

Çok teşekkür ederim.”

World of Warcraft

Apple’ın ARM’ın gücünü arkasına alması, firmanın her alanda rakiplerine taş çıkaracağını bizlere gösteriyor. Özellikle Apple, 2021’de tanıtılacak olan M2 çipi ile GPU tarafında RTX 20 serisini yakalayabilirse, oyunun seyri çok daha farklı olur.

ARM tabanını kısaca özetlemek gerekirse; bildiğiniz gibi telefonlarımızda uygulama çalıştırıyoruz. PC’deki programa göre daha hızlı açılan uygulamalar artık ARM ile Mac’lere geliyor. Yani iPhone veya iPad’de uygulamayı nasıl hızlı açıp kullanıyorsanız Mac’te de aynı hatta daha fazlasını yapabileceksiniz.

İlgili Haberler

>> Apple Transporter ile Apple’a uygulama göndermek çok kolay

>> Apple iPhone SE Plus için çalışmalara başladı!


CEVAP VER