Xbox Oyuncuları İçin Heyecanlandıran Açıklama!

iPhone ve iPad için PlayStation 1

Microsoft’un Xbox Oyun Bölümü Başkanı Phil Spencer, oyuncuları heyecanlandıracak bir mesaj paylaştı. Resmi X hesabında konuşan Spencer, “Sizi dinliyor ve duyuyoruz. Önümüzdeki hafta bir etkinlik planlıyoruz ve burada Xbox’ın geleceğiyle ilgili vizyonumuzu sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın.” dedi.

Bildiğiniz gibi Microsoft, yakın zamanda ZeniMax Media ve Activision Blizzard gibi devleri satın alarak Xbox çatısı altında toplamıştı. Sony’nin “Tekelleşme” tarafında endişeleri olsa da, resmi makamlarca farklı bir karar çıkmadı ve şu an işler yolunda gibi görünüyor. Zira Microsoft, kendine ait markaları yalnızca Xbox ve PC’de tutma taraftarı değil. Aksine, daha fazla platforma getirerek daha fazla kazanç elde etme düşüncesinde. Bu bağlamda Sony’nin PlayStation ve Nintendo’nun WiiU platformları da göz önünde bulunduruluyor.

Xbox oyuncuları heyecan içinde!

Yakın zamanda gelen bilgilerde, Bethesda’nın aksiyon RPG oyununun Sony PlayStation 5 için de satışa sunulabileceği ifade edilmişti. Söylenti boyutundaki bir diğer bilgi ise, geçmişte Xbox platformunda doğan ve milyonlarca satılan Gears of War serisinin Sony PlayStation konsollarına da getirilme ihtimali.

İşte tüm bu “ihtimal dahilindeki” bilgiler sebebiyle yoğun bir gündemin oluştuğunu söylemek mümkün. Bu sebeple de Microsoft, artık birinci ağızdan bilgi paylaşmak için etkinlik gerçekleştirmeye karar verdi. Dolayısıyla özellikle Xbox oyuncuları için heyecanlı bir bekleyiş başladı diyebiliriz.

Gears of War serisi, şimdiye dek Xbox ve PC platformlarında boy gösterildi. Seri olarak toplamda 22 milyon adet satılan marka, Microsoft’a 1 milyar doların üzerinde para kazandırdı.

Xbox Oyuncuları İçin Heyecanlandıran Açıklama!

Bu arada, Microsoft’un rakibi Sony de bu aralar yeni adımlar atıyor. Şirketin yakın zamanda yeni bir taşınabilir el konsolu tanıtabileceği konuşuluyor. Öte yandan Naughty Dog stüdyosunun yeni bir The Last of Us üzerine çalıştımaya başladığı da doğrulandı.

Dün yaptığımız haberimizde, The Last of Us Part 3 için konsept çalışmalarının başladığından söz etmiştik. Bu bilginin kaynağında ise, serinin yaratıcılarından Neil Druckmann bulunuyor. Ek olarak, söylenti boyutunda bir bilgi olarak da ilk Uncharted oyununun PS5 için remake yapılabileceği konuşuluyordu. Bunu da tekrar hatırlatmakta yarar var.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mix Fold 4 Modeli Galaxy Z Fold 6 İle Rekabet Edecek!