Xbox Series X Konsolu Alev Alev Yandı Mı? İşte O Görüntüler

Xbox Series X Konsolu Alev Alev Yandı Mı? İşte O Görüntüler

Xbox Series X konsolu alev
Google News Abone Ol

Gündeme bomba gibi düşen Xbox Series X konsolu alev alev videosu gerçekten doğru mu? Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte bakalım.

Microsoft tarafından geliştirilen Xbox konsolları genellikle dayanıklı yapısıyla biliniyor. Ayrıca çok güçlü bir makine olması da büyük dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Ancak bugünlerde sosyal medyada dolaşan bir video, kafalarda biraz soru işareti yarattı.

Ortaya çıkan bu videoya göre Xbox Series X o kadar çok ısınıyorki dumanlar bile çıkarabiliyor. Video yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra en çok dinlenenler listesine girmeyi başardı.

Xbox Series X konsolu alev alev yanarken videoya alındı

Microsoft’un olaya dahil olması ve video hakkında açıklama paylaşması herşeyi ortaya koydu. Meğer bu videoda elektronik sigara kullanılmış. Bir grup oyunsever, konsolun altından elektronik sigara ile duman üfledi ve üstten böylesine yoğun olarak çıktı.

Xbox cihazında çok güçlü bir fan bulunuyor. Bu fanın alt kısmından ne gönderirseniz onu aynen olduğu gibi yukarı çıkarabilir. Hatta çok daha yoğun bir çıkış olduğunu görebilirsiniz. Xbox Series X konsolu alev alev yandığı sanılan videonun asıl can alıcı noktası buydu. Alttan elektronik sigara dumanı üfledikleri için makine yanıyor gibi göründü.

Xbox Series X konsolu alev

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, “Böyle bir şeyi söylediğimize inanamıyoruz ancak…” ifadesi yer alıyordu. Bu ifadenin biraz utanç içerdiğini söylemek de gerekiyor. Şirket, oyun konsollarına sonuna kadar güveniyor ve hep arkasında. Şirket, özellikle Sony ile rekabetinde bunu sık sık dile getiriyor. Bildiğiniz üzere şu anda PlayStation ile büyük bir rekabet halinde ve aksilik olsun istemiyor.

Şirketin çok önemli bir uyarısı var. Xbox Series X modelleri için bu tür işlemlerin yapılması önerilmiyor. Aksi halde elektronik sigaradaki dumanda bulunan buhar ciddi zarar verecektir. Microsoft bu durumun farkında olduğu için hemen uyarıda bulundu. Ayrıca Xbox Series X konsolu alev alev yanıyor gibi ifadelerin de doğru olmadığını söyledi. Sizce Xbox Series X modeli gerçekten de bu kadar sağlam mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> En İyi Xbox One Oyunları Hangileri (Kasım 2020 Listesi Çıktı)

> Sony PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklandı: Kalpten Gitmeye Hazır Olun!


CEVAP VER