Sony PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklandı: Kalpten Gitmeye Hazır Olun!

Bedava PlayStation 5 ve PlayStation 4 Oyunları! Hemen İndirin!

Oyun Dünyasının en çok merak edilen cihazlarından Sony PlayStation 5 Türkiye fiyatı sonunda açıklandı. Kalp krizi geçirmemek için sıkı tutunun.

Döviz kurundaki hızlı artış ve Dünya genelindeki fiyat yükselmesi nedeniyle oyun konsollarının fiyatları oldukça artmıştı. Özellikle de Türkiye gibi dövizin baş döndürücü şekilde yükseldiği ülkeler, fiyat konusunda çok daha fazla zor zamanlar yaşıyor. Kısa bir süre önce çıkış yapacağı söylenen PlayStation 5, fiyat artışlarında adeta günah keçisi oldu.

Sony PlayStation 5 Türkiye fiyatı oyundan soğutur mu?

Sony tarafından açıklanan Türkiye fiyatı, rekabet amacıyla belirlendi. Microsoft tarafından geliştirilen; Xbox Series X ve Xbox Series S gibi cihazlar, çok rahat bir şekilde rekabet edebileceği düzeye ulaştı. Bunun üzerine bütün gözler Sony firmasının konsolları için vereceği fiyatlara çevrildi. Japon teknoloji devinin rekabetçi bir fiyat açıklaması bekleniyordu.

Sony PlayStation 5 Türkiye fiyatı

Tüm bu beklentileri boşa çıkarmak istemeyen oyun konsolu devi Sony, PlayStation 5 Türkiye fiyatı için 8.299 TL rakamını belirledi. Beklenenden daha uygun geldiği ifade edilebilir ancak yine de ucuz sayılmaz. Oyun tutkunlarını kalpten götürebilecek olan bu cihaz, fiyat konusunda tatmin edici olamadı. PlayStation 5 modeli disk sürücülü sürümü ile kullanıcılara sunulacak. 

PlayStation 5 standart sürümü 19 Kasım’dan itibaren satışta olacak. PlayStation 5 Digital Edition modeli ise ne yazık ki 2020 yılında piyasaya sunulmayacak. Bunun yerine 2021 yılında satışta olması bekleniyor. Sony, oyun konsollarını teker teker denetmek istiyor. Epic Games gibi şirketlerin de oyuncular için çok fazla avantaj sunmaya çalıştığı biliniyor.

Birçok kişi “evde kal” çağrılarına uyduğu için boş zamanını değerlendirmek istiyor. Bazıları bunu, spor veya diğer aktiviteleri yaparak değerlendirirken kimileri de oyun oynamayı tercih ediyor. Sony PlayStation 5 Türkiye fiyatı ile birlikte, oyun oynamak daha ucuz olacak diyebiliriz. Elbette bunu Xbox Series X gibi modellerin fiyatına bakarak söylüyoruz. Bu yeni oyun konsolunu alamayanlar için PlayStation 4 güncelleme haberlerimiz gelecek. Sizce PlayStation 5 için belirlenen fiyat uygun mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtmaya Devam Ediyor: 2 Yeni Oyun Var!

>> Playstation 5 vs Playstation 4: İşte İlk Karşılaştırmalı Sonuçlar…