Xiaomi 12 Ultra ‘dan Heyecan Verici Yeni Detay!

Xiaomi 12 Ultra akıllı telefon modelleriyle ilgili şimdiye dek pek çok sızıntı ve söylenti bilgi geldi. Bunlara şimdi bir tane daha ekleyelim isterseniz. Xiaomi 12 Ultra’ya ait olduğu iddia edilen pil ve şarj bilgileri Weibo platformunda paylaşıldı. Tabii bu paylaşım, resmi bir anlam taşımıyor, zira firma tarafından yapılmadı.

Xiaomi 12 Ultra, 4900MAh pille gelebilir. 5000mAh olmaması tartışılabilir tabii, ama yine de çok büyük fark olacağını sanmıyoruz. Dikkat çekici bir detay ise, bu pilin 120w hızlı şarj desteğiyle gelecek olması. Böylece kısa sürede ürünün tamamen şarj edebilmek mümkün olacak.

120W Xiaomi HyperCharge hızlı şarj teknolojisi, zaten bir süredir kullanılıyor

Huawei’nin geliştirdiği bu hızlı şarj teknolojisi için “hem çok hızlı hem de çok güvenli” açıklaması yapılıyor. Örneğin bu teknoloji, şu an piyasada bulunan Xiaomi 11T Pro akıllı telefon modelinde mevcut. Firma, bu teknoloji sayesinde telefonun yalnızca 17 dakikada tamamen şarj edilebileceğini belirtiyor. Bu arada, 11T Pro’da 5000mAh pil olduğunu belirtelim. Yani Xiaomi 12 Ultra’da da 15 dakika civarında tamamen şarj mümkün olacak.

Xiaomi 12 Ultra hakkında eldeki diğer bilgileri paylaşmamız gerekiyorsa

Ürünün siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğiyle gelmesi bekleniyor.
Xiaomi 12 Ultra ‘nın Snapdragon 8 Gen 1+ çipsetiyle gelmesi bekleniyor. Bu, henüz Qualcomm tarafından resmi olarak tanıtılmış bir çipset değil.

Telefonun arka tarafında, 50+48+48MP’den oluşan kamera üçlüsüne yer verilebilir. Yapay zekâ destekli bu sistemde 50MP kamera ana, 48MP kamera da telephoto kamera olarak konumlandırılabilir, ki bu kameranın 5X zoom özelliği muhtemel. Ek olarak, 48MP’lik üçüncü kamera da geniş açılı çekim desteği sunabilir.

Xiaomi 12 Ultra 'dan Heyecan Verici Yeni Detay!

Xiaomi 12 serisi, global çapta 15 Mart itibarıyla sunulacak

Xiaomi, kısa süre önce davetiye gönderimlerine başlamış ve yeni 12 ailesinin global çapta tanıtımı için 15 Mart tarihini işaret etmişti. Bu etkinlik, eş zamanlı olarak YouTube, Twitter, Facebook ve Xiaomi’nin sitesinden de canlı olarak yayınlanacak.

Etkinlikte yeni Xiaomi 12, Xiaomi 12X ve Xiaomi 12 Pro’nun kesin olarak tanıtılması bekleniyor. Xiaomi 12 Ultra için de beklentiler var, ama diğer modellere kıyasla tanıtım ihtimalinin daha düşük olduğu ifade ediliyor.

Ve fiyat faktörü. Xiaomi 12 ailesinin Avrupa’da başlangıç fiyatının 600-700 euro civarında olması bekleniyor. TL olarak hesapladığımızda bu da en az 9.643 TL yapıyor. Tabii vergi ve kâr payı gibi detayları eklediğimizde 10 bin TL üzerinde fiyatlar muhtemel.

İlgili Haberler

>> Yeni Half-Life mı Geliyor? Umarız Bu Kez Gerçektir!