Yeni Half-Life mı Geliyor? Umarız Bu Kez Gerçektir!

Valve Software, yeni bir oyun hazırladı ve ücretsiz olarak sundu; Aperture Desk Job. Firmanın yeni oyun platformu Steam Deck ‘i destekleme amacıyla hazırlanan bu oyun, aslında bir nevi bu platformun kontrol mekanizmasını ve diğer özelliklerini oyunculara sergileyebilmek için hazırlanan bir teknoloji demosu.

Steam Deck, bildiğiniz üzere Valve ‘ın yeni mobil oyun platformu, bir nevi AAA oyunları rahatlıkla çalıştırabilmenize imkân sunan taşınabilir bir PC. Nintendo’nun hazırladığı Switch platformunun daha gelişmişi olarak da gösterebiliriz. Firmanın patronu Gabe Newell, kısa süre önce bu platformu sipariş veren pek çok oyuncunun evine gitmiş ve siparişleri bizzat teslim etmişti. Bu hareket, tabii ki beğeni toplayan bir hareket oldu. Bu haberimizde bahsedeceğimiz hareket ise, bizi bir kez daha yeni bir Half-Life oyunu hakkında umutlandırmaya yetti…

Yeni Half-Life mı Geliyor? Umarız Bu Kez Gerçektir!

Aperture Desk Job, Portal’ın yan oyunu olarak tasarlanmış ve dediğimiz gibi ücretsiz olarak sunulmuş bir oyun. Bu oyunun içindeki dosyalarda yer alan bazı kodlar, Valve’ın henüz duyurulmamış oyunlarını müjdeliyor olabilir.

YouTube’daki Tyler McVicker kanalı, “Half-Life Leak Goldmine – Portal Desk Job Datamine” başlıklı bir video hazırladı ve ücretsiz olarak yayınlanan oyunun dosyalarını didik didik etti. Örneğin…

Aperture Desk Job oyun dosyalarının içinde Citadel, Counter-Strike: Global Offensive Source 2, Half-Life Alyx’ın devam oyunu gibi ibareler bulunuyor.

Bunlar arasında özellikle Citadel dikkat çekici. Zira bunun uzun süredir geliştirildiği düşünülen bir RTS/FPS hibriti olduğu tahmin ediliyor ve Half-Life evrenini yepyeni bir boyuta taşıyabileceği düşünülüyordu.

Tabii bu ibareler, hiçbir resmi anlam taşımıyor. Valve, daha evvel de espri amaçlı olarak bu tip detaylar sunmuştu. Yani bu ibareler de espri amaçlı olabilir. Yine de, yeni bir Half-Life oyunu ihtimali her zaman heyecan uyandırmaya yetiyor.

Yeni oyun demişken, bildiğiniz gibi en son Half-Life: Alyx ile karşılaşmıştık. Oyun, yakın zamanda satışa sunulmuş ve büyük beğeni toplamıştı. Sanal gerçeklik platformları için hazırlanan yapım, hem hikâye anlatımı hem de görsel kalitesiyle büyük beğeni toplamıştı. Oyunda Alyx’i kontrol ediyor ve Half-Life ile Half-Life 2 arasındaki bir zaman diliminde yer alıyorduk.

İlgili Haberler

>> Apple Türkiye, iPhone Fiyatlarına Zam Yaptı! Neredeyse 2. El Araba Fiyatına Telefon!