Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı (1 – 8 Mart)

Kripto paraların savaş

Kripto paralarda bu hafta son derece hareketli geçti. Özellikle son dönemlerde bazı dijital varlıkların adeta koştuğunu görüyoruz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Her hafta sizler için düzenli olarak kripto para dünyasının önemli gelişmelerini sıralıyoruz. Böylece haftanın en çok konuşulan ve öne çıkan kripto para haberlerini takip etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kripto paralarda haber takibi büyük önem taşıyor. En ufak bir haber bile aniden sert düşüş veya yükselişlere neden olabilir

Kripto paralarda bu hafta: NFT koleksiyonu ve Ukrayna yardımı

Kripto para dünyasında bu hafta en fazla öne çıkan ilk gelişme NFT koleksiyonu ile ilgiliydi. Büyük bir efsane vardır. Herkesin 1 TL vermesi durumunda birileri önemli ölçüde kazanç elde edebilir. İşte tam da bunu gösterebilmek için Hollandalı sanatçı dadara dünya nüfusu kadar parçadan oluşan bir NFT koleksiyonu oluşturdu.

Kripto paralarda bu hafta

Bu haftanın bir diğer önemli gelişmesi ise Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ile ilgili. Ukrayna’ya yapılan toplam kripto para yardımı çok ciddi seviyelere kadar ulaştı. Hatırlayacağınız üzere Ukrayna birçok farklı kripto para birimi üzerinden bağış yapılmasını kabul etti. Hatta buna polkadot gibi altcoinler bile eklendi. Ukrayna’ya toplamda 10 milyon dolardan fazla yardım yapıldığı açıklandı.

Barcelona NFT sözleşmesi ve Binance liste açıklaması

Dünyanın en büyük futbol takımları içerisinde yer alan Barcelona futbolcuların sözleşmelerinde Metaverse ve NFT maddeleri olduğunu açıkladı. 2022 etkinliği sırasında bu kulüp son derece değerli açıklamalara yer verdi. Kripto para dünyası için bu açıklamalar büyük bir fırsat yarattı.

Bu haftanın en önemli son gelişmesi ise Binance ile ilgili. Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance 5 altcoin ile ilgili liste dışı bırakma kararı aldı. Bu kararın etkisi büyük olacak. Fakat şirket herkesin parasını çekebileceği bir zaman sağlayacak. Yani kimsenin parası içeride kalmayacak. Peki sizin bu haftaki en beğendiğiniz haber hangisi oldu.

İlgili Haberler:

>> Binance Yatırım Fonu Oluşturuyor: Milyar Dolarlık Dev Yatırım

>> Binance Kripto Para İle Ödeme Sistemi Başlatıyor: Bifinity Devrimi

. . . . .