Xiaomi 14 Ultra Resmiyet Kazandı! Çok Daha İyi Bir Telefon!

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 14 Ultra nihayet resmiyet kazandı. Önceki seriye kıyasla tasarımda farklı detaylar görebilmek mümkün. Özellikle de arka taraftaki çoklu kamera sistemi çok iddialı görünüyor. Tabii şirket, bu modelinde de kamera sistemi için Leica ile ortak çalışmalar yürüttü.

Xiaomi 14 Ultra geliyor. İşte karşınızda yepyeni bir Android akıllı telefon modeli. Eğer yüksek performans ve kamera tarafında da iddialı detaylara önem veriyorsanız, önümüzdeki dönemde göz önünde bulundurabileceğiniz cihazlardan bir tanesi de bu olabilir.

Xiaomi 14 Ultra’nın detaylarına birlikte göz atalım

Telefonun üç farklı renk seçeneği var. Siyah, gri, gümüş ve mavi. Tabii bu kadar basit değil, detaylar var.

Özellikle siyah ve gri renk seçeneklerinde, cihazın arka yüzeyinin deri görünümüne sahip olduğunu görüyoruz. Evet, suni deri tasarım malzemesinden yararlanılıyor. Bu modeller, 224.4 gram ağırlıkta ve 13 Ultra’ya kıyasla 3 gram daha hafif.

Xiaomi, mavi renk seçeneğini Dragon Crystal olarak adlandırıyor ve 229.5 gram olduğunu belirtiyor. Evet, biraz daha ağır.

Son olarak, bir de titanyum özel versiyon var. Bu, dayanıklılık tarafında da daha iddialı bir model ve 229.6g gram ağırlıkta. Şirket, bu ürününde 5 sınıf titanyum malzeme kullanıyor. Yani Apple iPhone ile aynı kalitede. Samsung ise, Galaxy S24 Ultra’da daha düşük kalitede titanyum malzeme kullanmıştı.

Snapdragon 8 Gen 3 çipsetiyle gelen telefon, 16GB RAM ve 1TB dahili depolama faktörlerini de bünyesinde barındırıyor.

Telefon, 6.73 inç LTPO AMOLED ekrana sahip. 120Hz yenileme, Dolby Vision ve HDR10+ gibi görüntüleme teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. Ayrıca telefonun ekranında Shield Glass koruma teknolojisi kullanılıyor ve darbelere karşı daha dayanıklı olduğu bildiriliyor.

Xiaomi 14 Ultra Resmiyet Kazandı! Çok Daha İyi Bir Telefon!

Xiaomi 14 Ultra, kameralar tarafında da detaylı

Telefonun arka tarafında 50MP dörtlü kamera sistemi var. Ana kamera olarak Sony LYT-900 sensöründen yardım alınıyor. Bu sensörün daha geniş görüntüleme ve daha iyi ışık alabilme yeteneği var. Bu sayede fotoğraf ve videolarda daha iyi sonuçlar görülebiliyor.
İsterseniz çektiğiniz fotoğrafları Ultra RAW formatında alıp profesyonel düzenlemeler de yapabileceksiniz.

Kameralarla 4K 60FPS, 120FPS ve 8K çözünürlükte videolar çekilebiliyor.

Xiaomi 14 Ultra’nın 5300mAh değerde pili var ve 90w kablolu hızlı şarj desteği sunuyor. Bu sayede telefonu 35 dakikada tamamen şarj edebileceğiniz bildiriliyor.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Fit 3 Büyük Ekran ve Pil Detayıyla Öne Çıkıyor