Xiaomi 2022 Akıllı Telefon Hedefi Büyük Şaşkınlık Yarattı: Alev Alacak

Xiaomi Katlanır Telefon

Xiaomi 2022 akıllı telefon hedefi ile gündemde. Son zamanların en önemli akıllı telefon şirketleri içerisinde yer alan bu kuruluş 2022 yılında üreteceği cep telefonu sayısını açıkladı.

Akıllı telefon dünyası çok hızlı bir şekilde değişebiliyor. Hiç beklenmeyen modeller piyasaya sürülürken çeşit sayısına dikkat ediliyor. Çinli teknoloji devi Xiaomi bu alanda en iyiler içerisinde yer alıyor. Genelde çok fazla çeşit sunmasıyla binilen şirket 2022 yılında performansını devam ettirecek.

Bu yıl kaç çeşit akıllı telefon üreteceğini söyleyen markalar büyük şaşkınlık yaratıyor. Mesela Samsung 2022 yılı içerisinde 52 çeşit akıllı telefon üreteceğini söylemişti. Böyle bir durumda neredeyse her hafta yeni bir çeşit akıllı telefon üretmesi gerekiyor. Xiaomi ise 2022 yılı içerisinde 12 yeni telefon piyasaya sürecek.

Xiaomi 2022 akıllı telefon hedefi

Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda 12 adet yeni akıllı telefon modelinden 2 tanesinin katlanabilir olacağı ifade ediliyor. Diğer iki tanesi ise Xiaomi 12 serisine ait olacak. Diğerlerinin daha çok standart bir cihaz olacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi 2022 akıllı telefon

Gelen son sızıntılara baktığımızda yeni cihazların Snapdragon 870, Dimensity 8000 ve Dimensity 9000 gibi yonga setlerine sahip olacağı görülüyor. Böylece oldukça güçlü akıllı telefon modelleri üretileceğini söyleyebiliriz. Yeni cihazların Şubat ortası ve sonunda gelme ihtimali son derece yüksek. Böylece şirket rakiplerine büyük bir fark atabilir.

Xiaomi akıllı telefon sektöründe lider olmak istiyor

Çinli teknoloji devi akıllı telefon sektöründe lider olmak için kolları sıvadı. Özellikle Snapdragon 8 Gen 1 ile donatılmış olan kamera odaklı amiral gemileri büyük bir öneme sahip. Bu amiral gemileri ile birlikte Apple gibi markalara meydan okuyabilecek.

Xiaomi 12 serisi, amiral gemisi modelleri içerisinde yer alacak. Bu cihaz muhtemelen daha çok Samsung ve Apple amiral gemileri ile yarışacak. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> İşte Xiaomi Redmi Note 11 Serisi. Tüm Detaylar Haberimizde…

>> Xiaomi MIUI 13 Tanıtıldı! Hangi Ürünlere Gelecek ve Detaylar Haberimizde