Xiaomi Telefon Fiyatları Artacak: Artık En Ucuzu Değil!

Xiaomi

Xiaomi’nin açıklamalarına göre artık Xiaomi akıllı telefon fiyatları artacak. Bu yüzden elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda akıllı telefon fiyatlarının arttığını söyleyebiliriz. Özellikle ülkemiz bazında bu durumu değerlendirdiğimizde, dolar kurundan dolayı, akıllı telefon gibi birçok teknolojik cihaza zam geldi. Geçtiğimiz yıllarda 2000-3000 TL civarlarına satın alabileceğimiz, giriş-orta segment bir akıllı telefonun fiyatı, artık 7000-8000 TL gibi fiyatlara kadar dayanmış durumda. Önümüzdeki aylarda ise akıllı telefon fiyatlarının daha da artacağına dair açıklamalar mevcut. Özellikle Xiaomi tarafında, Xiaomi CEO’sunun yaptığı açıklamalar doğrultusunda, akıllı telefonların fiyatlarının yükseleceği biliniyor. İşte Türkiye’yi de önemli derecede etkileyecek haber hakkında tüm gelişmeler.

Xiaomi Telefon Fiyatları Artacak: Artık En Ucuzu Değil!

Akıllı telefon fiyatlarının, ülkemiz bazında arttığını zaten biliyoruz. Fakat Dünya’da hem salgın hem de çip krizi etkisi ile akıllı telefonların fiyatı arttı. Tabii ki bu olayların etkileri devam ettiği için önemli bir artış daha bizleri bekliyor. Xiaomi CEO’su yaptığı açıklamalarda, çip krizinden dolayı Xiaomi akıllı telefon fiyatlarının daha da artacağını duyurdu. Tabii ki bu durumdan dolayı kullanıcıların yapacağı hiçbir şey yok. Özellikle bu durumun sonuçlarını ülkemiz bazında değerlendirecek olursak, diğer ülkelerden daha fazla yaralanacağımızı söyleyebiliriz. Çünkü herhangi bir Xiaomi akıllı telefona 50-100 dolarlık bir zam gelse dahi, Türkiye’de bu zammın etkisi 2000-3000 TL’lere kadar çıkabilir. Çünkü her ne kadar söz konusu modellerin fiyat artışı 1500-1600 TL’ye denk gelse de, artık model, yüksek fiyatlı akıllı telefonlar arasında yer alacak.

Xiaomi Telefon Fiyatları

Haliyle yüzdelik olarak hesapladığımızda daha fazla vergi oranı karşımıza çıkacak. Bu yüzden şuanda 7000 TL’ye satışa sunulan bir Xiaomi modeli, bir anda 10.000 TL olabilir. Bu yüzden eğer ülkemizden akıllı telefon alacaksanız ve Xiaomi marka bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız, önümüzdeki aylarda fiyat artışının, beklenenden çok daha fazla olabileceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden Xiaomi akıllı telefon fiyatları daha fazla artmadan, telefon değiştirme gibi bir düşünceniz varsa, yeni akıllı telefonlara bakmanızı öneririz. Tabii ki her ne kadar Xiaomi CEO’su tarafından bu açıklama yapılmış olsa da, her markanın bu çip krizinden muzdarip olduğunu, bu yüzden bütün akıllı telefonlara zam gelebileceğini belirtelim.

İlgili Haberler

>> WhatsApp Yeni Özellik İle Güvenlik Hatırlatması Yapacak: Uçtan Uca Şifreleme

>> Xiaomi MIUI 13.5 Alacak Cihazlar Belli Oldu: İşte O Liste