Xiaomi akıllı telefon üretimi durabilir: İşte nedeni

Mi Note 10 Lite

Hem uygun fiyatlı olması hem de iyi bir performans sunması nedeniyle Xiaomi akıllı telefon üretimi destekleniyor. Ancak yaşanan son gelişmeler şirketi zor durumda bırakacak gibi görünüyor. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Özellikle son dönemlerde akıllı telefonlar için uygun fiyat en önemli konular arasında yer almaya başladı. Apple ve Samsung gibi cihazların iyice pahalı hale gelmesi bunu tetikledi. Böylece insanlar akıllı telefon almak için alternatiflere yönelmeye çalıştı. Bu alternatifler içerisinde ilk sıralarda Xiaomi yer alıyor.

Şirket ile alakalı son zamanlarda yaşanan gelişmeler iyi gibi görünse dahi aslında durum bunun tam tersi. ABD tarafından firma hakkında bazı engellemeler başlatılıyor. Bu engellemeler daha çok akıllı telefon çipi ile alakalı. ABD bu tür çiplerin bu firmalara gönderilmemesi halinde zor durumda kalacaklarını biliyor. Bu nedenle bel altı vuruyor diyebiliriz.

Xiaomi akıllı telefon üretimi birçok nedene bağlı durabilir

Dünyada akıllı telefon yonga setleri kullanımı çok ciddi seviyelerde. Neredeyse her ülke kendisine ait cihazlar üretiyor ve küresel şirketler tüm yonga setlerini bitiriyor. Bu durum aynı zamanda devasa firmaları olumsuz yönde etkiliyor. Snapdragon 888 ve 870 gibi yonga setleri bu alanda en çok tercih edilenler içerisinde yer alıyor.

Xiaomi akıllı telefon üretimi

Akıllı telefon şirketleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Xiaomi ise bundan nasibini aldı. Firmanın özellikle yarı iletkenler konusunda başı fena halde dertte. Şirketin Çin başkanı tarafından yapılan açıklamalarda çip stoklarının tükendiği ifade edildi. Ayrıca bu durumun bir kıtlık belirtisi olduğu söylendi.

Akıllı telefon üretimindeki artış olumsuz etki yaratıyor

Her yıl yenisi çıkan modeller muhtemelen sizi de heyecanlandırıyordur. Dünyanın en büyük şirketleri olan Huawei, Oppo ve Xiaomi gibi şirketler her yıl yeniledikleri akıllı telefonlar için yarı iletken stoklarını tüketiyorlar. Her ne kadar Samsung ve Apple kendisine ait yarı iletkenler üretmeye çalışsa bile yine de başarısız olabiliyor.

Tüm bu koşullar değerlendirildiğinde yonga seti kıtlığı nedeniyle akıllı telefon üretimleri giderek zorlaşıyor.

İlgili Haberler:

>> Google Ads reklamları için yeni ücretler kapıda, detaylar haberimizde

>> Porno Siteleri İzlenme Rekorları Kırıyor: Aşırı Talep Var