Xiaomi Akıllı Kapı Kilidi Sistemleri İle Tanışın: Tarihte Bir İlk

Xiaomi Yalan Makinesi

Henüz yeni tanıtımı yapılan Xiaomi akıllı kapı kilidi sistemleri büyük bir ilgi görecek gibi görünüyor. Şirket teknolojinin her alanında ben de varım diyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Xiaomi hiç şüphesiz dünyanın en girişimci şirketleri arasında yer alıyor. Onun mevcut akıllı telefon potansiyelini bir kenara bırakırsak bu markanın yeni sistemler denemekte çok özgür olduğu biliniyor. Özellikle kullanışlı ürünler ortaya koyan şirket bazı yeni denemeler yapıyor. Bu denemelerden bir tanesi olumlu sonuç verdi.

Yeni akıllı kapı kilidi sayesinde şirket büyük bir güvenlik ve kolaylık sunmayı düşünüyor. Smart Door Lock X isimli bu yeni sistem sayesinde tüm kapı kilitleri temassız bir şekilde açılabilecek. Ayrıca elleriniz dolu olsa bile kapıda uzun süre beklemenize gerek kalmayacak. Sistem son derece başarılı bir şekilde işliyor.

Xiaomi akıllı kapı kilidi büyük kolaylık sunuyor

Teknoloji devi tarafından geliştirilen bu yeni sistem oldukça kolay bir şekilde uygulanıyor. Akıllı telefonlarda kendisini ispat etmeyi başaran bu marka şimdilerde yeni sistemlerde kendisini deniyor. Şirketin üst düzey yöneticilerinden bir tanesi olan Qu Heng bu kilidin tüm güvenlik sertifikalarına sahip olduğunu söyledi. Ayrıca hata oranın 1 milyonda 1 civarında olduğundan bahsetti.

Xiaomi akıllı kapı kilidi

Bu cihaz üç boyutlu yapıda bir ışık teknolojisi sunuyor. Kapının önüne geldiğinizde bu sistem yüzünüzü tarıyor ve böylece kapıya gelenin siz olduğunu anladığı anda kapıyı açıyor. Bu kilit sistemi teknolojide bir ilk. Işık sistemlerine ek olarak RGB kamera bu sistemde tercih edildi.

Akıllı kilidi açmanın 8 yolu var

Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara göre bu kilidi açmanın 8 farklı yolu var. Bunlar içerisinde 20 haneli sanal şifre gibi bazı önlemler yer alıyor. Eğer güvenliğinizi üst düzey seviyelere çıkarmak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Cihaz ayrıca AMOLED ekran kullanıyor. Tüm bunlara ek olarak 6250 mAh değerinde bir batarya tercih edildi. Yeni akıllı kilit sistemi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Katlanabilir Ekranlı Telefonlar Satın Almaya Değer Mi? Artılar ve Eksiler Neler?

>> Xiaomi Mix Fold geliyor: Z Fold serisine en büyük rakip!