Bitcoin Cüzdanlarına İlgi Hiç Olmadığı Kadar Yüksek: El Salvador Bankaları Yaktı

Kripto paralara vergi

Bitcoin cüzdanlarına ilgi her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. Özellikle El Salvador gibi ülkeler bu konuda adeta devrim yarattı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en yenilikçi ülkeleri arasında görülen El Salvador adeta devrim niteliğinde çalışmalar yapıyor. Bunda devlet başkanı Nayib Bukele büyük etkiye sahip. Kendisi Bitcoin gibi kripto paralara fazlasıyla güveniyor. 7 Eylül ile birlikte Bitcoin bu ülkede resmi para birimi ilan edilmişti. Böylece para devriminin başlangıcı yapıldı.

Yaşanan gelişmelerin hemen ardından volkanlardan gelen jeotermal güç ile birlikte kripto paralar üretildi. Böylece tarihte ilk defa bir devlet yatırım aracı olarak Bitcoin kullandı. Gerçekten de inanması güç gelişmeler yaşandı. Bunun üzerine Bitcoin olumlu tepkiler verdi.

Bitcoin cüzdanlarına ilgi her zamankinden fazla

El Salvador gibi ülkeler Bitcoin için son derece olumlu fikirlere sahip. Bunun artık kendileri için zorunluluk haline geldiğini düşünüyorlar. Devlet Başkanı işletmeler için bu tür kripto para dijital cüzdanlarını zorunlu tuttu. Yani tüm işletmeler Bitcoin kabul etmek zorunda. Böylece ülkedeki kullanım yaygınlığı artırılmak isteniyor.

Bitcoin cüzdanlarına ilgi

Yapılan tüm bu teşvikler yavaş yavaş meyvesini vermeye başladı. Bitcoin cüzdan sayısı tahmin edilenden çok daha fazla yükseldi. Şu anda El Salvador içerisinde kişisel banka hesabı olanların sayısı Bitcoin hesabı olanlardan daha az. Yani bu ülke bankaları resmen ezip geçti.

El Salvador parlak bir örnek oldu

Bitcoin için bu ülkenin son derece parlak bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. Bu kripto para birimini kullanmaları için vatandaşlara dijital cüzdanlar verildi. Bu cüzdanlar üzerinden kripto para yatırımları yapılıyor.

İsteyen herkes ABD dolarını kripto paralara çevirebiliyor. Böylece mevcut kazancını daha fazla artırma imkanı buluyorlar. Elbette Bitcoin düşünce mevcut varlıklar da düşüş yaşıyor. Kısacası El Salvador kendisini dijital varlıklara emanet etti. Peki sizce alınan bu kararlar doğru mu? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> El Salvador Kripto Para Üretiminden Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

>> Kripto Para Açıklamaları Herkesi Rahatlattı: ABD Merkez Bankası Kesin Konuştu