Xiaomi Bill Gates Paylaşımı Ortalığı Birbirine Kattı: Dünyanın En İlginç Reklamı

Xiaomi telefonlar yeni güncelleme
Google News Abone Ol

Xiaomi Bill Gates paylaşımı bugünlerde tartışmaların merkezinde yer alıyor. Özellikle Xiaomi bu konuda sert eleştiriliyor diyebiliriz. Hadi gelin konuyla ilgili bütün detaylara birlikte bakalım.

ABD’li teknoloji devi Microsoft Geçtiğimiz günlerde güncelleme sorunları ile boğuşuyordu. İşin öte tarafında ise Bill Gates ve Melinda Gates boşanma davası vardı. Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesini kurmuş olan Bill Gates için şu sıralar hayat biraz zorlu geçiyor. Ancak onun rakipleri de son derece tartışmalı işlere başvuruyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri içerisinde yer alan Xiaomi bir reklam kampanyası geliştirdi. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda son derece hassas bir konu ile ilgili esprili dil kullanıldı. Reklam kampanyasında Gates ailesinin boşanma davasına gönderme vardı.

Xiaomi Bill Gates paylaşımı yoğun tepki aldı

Xiaomi Mi 11 ile ilgili yapılan reklam çalışmalarında cihazın hızlı şarj özelliği vurgulanmak istendi. Ancak bunu doğrudan yapmak yerine esprili bir dil kullanıldı. Reklamda, “Milyarder eşinizden ayrılmak en akıllıca seçim olmayabilir. Ancak Mi 11‘imiz 55W kablolu turbo şarj kullanılarak 45 dakikada tam şarj olur. Yani her zaman ayrılmaya hazırsınız demektir.” ifadelerine yer verildi.

Xiaomi Bill Gates paylaşımı

Ortaya çıkan tepkiler üzerine Xiaomi bu reklamı kaldırma kararı aldı. Üstelik Twitter üzerinden paylaşılan reklam aynı zamanda iPhone kullanılarak atılmıştı. Yani neresinden bakılırsa bakılsın fiyasko bir reklam olduğu ifade edilebilir. son derece sıradışı reklam çalışmalarıyla gündeme gelmeye çalışan Xiaomi böylece bir kez daha kendisini belli etti.

Twitter reklam paylaşımı tepki ile karşılandı

Twitter reklam paylaşımı tepki alan Xiaomi akıllarda soru işareti yarattı. İkilinin boşanma sürecinin hassas olduğu bilindiği için insanlar genellikle yorum yapmaktan kaçınıyor. Ancak Çinli akıllı telefon devi bunu biraz daha ileriye taşıdı.

Reklam çalışması ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak şirketin bundan rahatsız olduğu net bir şekilde ortada. Peki siz Xiaomi tarafından yapılan bu paylaşımla ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> MIUI 13 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı: Çok Şaşıracağınız Detaylar Var

>> Fiyat performans serisine bir yenisi daha ekleniyor: İşte Redmi Note 10S!


CEVAP VER