Elon Musk kripto paralara sert darbe indirdi: İşte bunu yapmasının nedeni

Elon Musk vs Anonymous
Google News Abone Ol

Yaptığı birçok girişim ile tanınan Elon Musk kripto paralara sert müdahalede bulundu. Hiç kimse ondan böyle bir tavır pek beklemiyordu. Hadi gelin onun neden kripto paralar ile ilgili böyle bir hamle yaptığına birlikte bakalım.

Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin kurucusu olan ve teknoloji alanında en çok tanınan isimler içerisinde yer alan Elon Musk, her geçen gün popülerliğini artırıyor. Onun Twitter hesabını takip eden kişi sayısı ise 54 milyondan fazla. Durum böyle olunca manipülatif yönü daha fazla dikkat çekiyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Tesla şirketi 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını söylemişti. Bunun üzerine fiyat olarak kısa süre içerisinde 50 bin barajı bile aşıldı. Fakat hiç beklenmeyen olaylar ardı ardına gelmeye başladı. Tesla sonradan Bitcoin ile kendi şirketlerinden araç alınabileceğini söyledi.

Elon Musk kripto paralara durmadan darbe indiriyor

Elon Musk kripto paralara neredeyse hiç acımıyor. Onun favori kripto parası olan Dogecoin yükselsin diye ara sıra paylaşımlar yapıyor. Mesela Geçtiğimiz günlerde sıradan bir günü Dogecoin olarak isimlendirdi. Düzenlediği etkinlikle birlikte bu kripto para birimi ciddi bir yükseliş yakaladı.

Elon Musk kripto paralara
Bütün bunları yaşadıktan sonra aniden bir gece paylaşım yaptı. Tesla şirketinin Bitcoin ile araç satmayacağını ifade etti. Bunun üzerine piyasalarda çok sert bir düşüş başladı. Onun böyle yapmasındaki en önemli etkenlerden birisi de hiç şüphesiz dipten BTC toplamak istemesiydi. Bir ara Tesla hisselerinin çok yüksek olduğunu söyledi ve fiyatları aniden düşürdü. Benzer uygulamayı Bitcoin üzerinden yaptı.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine kripto para dünyası şu an zor zamanlar yaşıyor. Üstelik Bitcoin 60 bin dolar barajını aşamadığı için pek güven duyulmuyor. Musk tarafından ifade edildiğine göre Bitcoin çok fazla elektrik harcıyor. Bu nedenle kesinlikle çevreci bir yatırım aracı değil. Elbette bu onun görüşleri ve doğruluğu tartışılır. Ancak piyasada manipülatif etkiler yarattığı kesin. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> SpaceX Dogecoin ile Fonlanan bir Uyduyu Ay’a Gönderecek

>> En Fazla Kazandıran Kripto Paralar Bakın Hangileri Oldu: Toplam Piyasa Değeri Artıyor (4 – 11 Mayıs)


CEVAP VER