Xiaomi Civi, 32MP Selfie Kamerasıyla Fark Yaratacak! İşte Detaylar

Xiaomi Civi

Xiaomi, yeni akıllı telefon modellerinden Xiaomi Civi ‘yi Çin’de tanıtmaya hazırlanıyor. Belirlenen tarih, 27 Eylül. Peki diğer detaylar neler?

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, yeni bir akıllı telefonla boy göstermeye hazırlanıyor. Firma, yeni ürünü Xiaomi Civi ‘yi 27 Eylül itibarıyla Çin’de tanıtacak. Tabii şu an elimizde bazı bilgiler de var hemen onları sizlerle paylaşalım.

Xiaomi Civi, serideki 32MP selfie kamera ve oto fokus özelliğine sahip ilk telefon olacak ve dolayısıyla ön kamera ile çok daha gelişmiş fotoğraf ve video çekim performansı sunması bekleniyor. Özellikle de hareketli çekimlerde ve gece çekimlerinde, eskiye kıyasla çok daha iyi performansın olması ve kaliteli sonuçların çıkması muhtemel.

Bu bilgiye ek olarak, Digital Chat Station’ın paylaştığı bilgilerde, ürünün 6.98mm kalınlıkta ve 166 gram ağırlıkta olacağı belirtilmiş. Dolayısıyla pek çok rakibine kıyasla daha ince ve daha hafif bir ürünle karşılaşmamız olası. Ayrıca bu kaynak da telefonun selfie kamerasının çekim performansının gayet iyi olduğunu ve bunda oto fokus özelliğinin de ciddi payı olduğunu belirtti.

Xiaomi Civi, 32MP Selfie Kamerasıyla Fark Yaratacak! İşte Detaylar

Cihazın tasarım detaylarına bakıldığında, ön tarafta, üst orta kısımda konumlandırılmış selfie kamerasını görebiliyoruz. Bir diğer dikkat çekici detay ise, ekranın yanlardan kavislendirilerek geliyor olması. Bu tipte pek çok telefon var ve Xiaomi’nin de bu tipte telefonlar ürettiğini biliyoruz.

Arka taraftaki kamera sisteminin dışarıya doğru hafif çıkıntılı olduğu ve normal olarak çoklu kamera sisteminin tercih edileceği de biliniyor. Ek olarak Xiaomi Civi, mono hoparlör sistemine, Type-C bağlantı noktasına ve hızlı şarj destekli bir pile sahip.

PhoneArena’daki bilgilere göre de Xiaomi, bu telefonun tanıtım etkinliğinde bir de gerçek kablosuz kulaklık tanıtacak ve bu kulaklığın dış mekân kullanımlarında gürültüyü 40dB’e kadar düşüreceği ifade ediliyor.

Son olarak, Xiaomi Civi için şu an tek bir rengin olduğu biliniyor, o da mavi. Farklı bir seçenek olacak mı, diğer detaylar neler, bunları da resmi tanıtım gerçekleştirildiğinde öğrenme şansımız olacak.

Yeni detaylar oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

> Avrupa Komisyonu, iPhone 14 İle Apple’ı Zorlayabilir! Peki Neden?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here