Xiaomi Destek Süresi Biten Popüler Modeline MIUI 14 Güncellemesi Sunuyor

Xiaomi destek süresi

Xiaomi destek süresi biten popüler modeli için MIUI 14 güncellemesi yolda. Xiaomi, bu yılın başında desteği sona eren modeline son arayüzü sunmaya karar verdi.

.

Xiaomi, uygun fiyatlı akıllı telefonlarına MIUI 14 güncellemeleri vermeye devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, en sonunda Redmi Note 9 için MIUI 14 paketi dağıtıma sunuldu. Bir süre önce resmi olarak yazılım desteği sona ermiş olan bu model, yeni arayüz güncellemesiyle merak uyandırıyor.

Xiaomi Destek Süresi Biten Popüler Modeline MIUI 14 Sürprizi

Xiaomi, yaklaşık üç yıl önce duyurduğu uygun fiyatlı Redmi Note 9 modeline beklenmedik bir güncelleme sunmaya başladı. Yeni arayüz güncellemesinin 2023’ün üçüncü veya dördüncü çeyreğinde yayınlanacağı bildirildi. Bu durum, EOS listesine eklenen Note 9 için oldukça ilginç bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi destek süresi

Xiaomi’nin EOS listesi, şirket tarafından desteği sonlandırılan modelleri içeriyor. Bu listedeki cihazlara güncelleme sağlanmazken, güvenlik paketleri de paylaşılmıyor. Ancak Xiaomi, Note 9 için genişletilmiş yazılım desteği sunarak son arayüzünü kullanıcılara sunmaya karar verdi.

Redmi Note 9, 2020 yılında piyasaya sürüldü ve Android 10 tabanlı MIUI 11 ile birlikte geldi. O zamandan bu yana iki Android güncellemesi almıştır. MIUI 14 güncellemesinin Android 12 tabanlı olması beklenmektedir.

Xiaomi Destek Süresi Biten Modellere Güncelleme Dağıtıyor

Öncelikle, artık kullanmadığınız, ancak sistem izin vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların birçoğunu silebileceksiniz. Xiaomi’nin verilerine göre, MIUI 14’ün bir önceki sürüme göre alan kullanımını yüzde 23 oranında azalttığı, sistem performansının ise artırıldığı belirtilmektedir.

Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını kolaylaştıran foton motoru (foton engine) teknolojisi sayesinde üçüncü taraf uygulamaların güç tüketimini yüzde 22 oranında azaltmayı hedeflediğini belirtiyor.

İlgili Haberler:

>> Android 14 Testleri Başladı: Xiaomi 13 Ultra İçin Bekleyiş Sürüyor

. . . .