Xiaomi Elektrikli Otomobil Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

Sony ve Honda

Xiaomi elektrikli otomobil modeli hakkında yeni detaylar ortaya açıktı. İşte piyasayı sallayacak yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz aylarda teknoloji devlerinin elektrikli otomobil işine gireceğine dair birçok haber ortaya çıkmıştı. Hatta elektrikli otomobil ile en çok anılan marka Apple oldu. Apple’ın geçtiğimiz aylarda birçok marka ile iş birliği yapacağına dair de haberler duymuştuk. 2025 yılında yollara çıkması beklenen Apple’ın elektrikli aracı hakkında henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Henüz Apple’a rakip olarak gösterilemese de Xiaomi’nin teknoloji dünyasında son yıllarda kazanmış olduğu ivmenin tartışılamaz bir gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bazı kullanıcılar Xiaomi’yi, gelecek yıllardaki Apple’ın en büyük tehdidi olarak görüyor. Apple’dan elektrikli araba haberi gelmesinden aylar sonra Xiaomi’den de benzer bir haber geldi. Xiaomi de elektrikli araba işine giriyor.

Henüz araç için konuşmak erken olsa da Xiaomi tarafından alınan patent, kullanıcıları bir kez daha heyecanlandırdı. Elektrikli arabalar için tasarlanmış geniş açılı kamera modülü için patent alan Xiaomi’nin, bu teknoloji, kendi imzasını taşıyan araçlarında kullanması bekleniyordu. Sonunda Xiaomi’nin yeni elektrikli otomobilin LiDAR sensörü kullanacağı ortaya çıktı. İşte sızıntılar.

Xiaomi Elektrikli Otomobil Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Xiaomi CEO’su Lei Jun, söz konusu otomobilin, özellikle otonom sürüş tarafında piyasadaki rakiplerine meydan okuyacak. Hatta sektörde lider olarak görülen Tesla modellerinden dahi otonom sürüş tarafında daha başarılı bir modelin bizleri karşılayacağı iddia ediliyor. Tabii ki Xiaomi elektrikli otomobil modeli hakkında konuşmak için henüz erken. Fakat yeni modelde LiDAR sensörlerinin kullanılacağı iddia ediliyor.

Tabii ki bu sensörler, özellikler otonom sürüş tarafında aracın daha gelişmiş olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda yeni aracın yan aynalarında, 360 kameraların da olması bekleniyo­r. Tasarım hakkında henüz ortaya çıkan bir detay olmasa da aracın önünün aerodinamik bir tasarıma ve şık yapıya sahip olacağı sızdırıld­ı. Aynı zamanda patenti alınan kameraların, cihazın her yerine konumlandırılma­sı ve sürüş esnasında aracın tam görünümünü kullanıcıları sunmayı amaçlanm­ası bekleniy­or.

İlgili Haberler

>> 5000 TL Altı Telefonlar: En Güçlü Modeller Burada!