Xiaomi konsept telefonu, dört köşesi de kıvrımlı tasarımıyla büyüledi

Xiaomi konsept telefonu
Google News Abone Ol

Xiaomi, dört köşesi kıvrımlı konsept telefonu ile kullanıcılarının karşısında. Tasarımıyla hayran bırakan model hakkında işte detaylar.

Xiaomi uzun süredir konsept tasarımlar sunarak kullanıcılarının nabzını ölçüyor. Birçok dev markanın çoğu zaman sunduğu bu tasarımlar çoğu zaman hayata geçirilmiyor. Fakat bazen, yeterliği karşılığı aldığında bu tasarımlar hayata geçirilebiliyor. Örneğin Eylül 2019’da karşımıza çıkan Mi Mix Alpha modeli, her tarafı cam ile kaplı konsept telefondu. O zaman sektörde en çok konuşulan tasarım haline gelen model, seri üretime geçmedi ve sınırlı sayışa üretil­di. Belki ileride üretilecek, belki bir daha sunulmayacak yeni Xiaomi tasarımı hakkında işte tüm ayrıntılar.

Xiaomi, konsept telefonu ile kendisine hayran bıraktı

Son yıllarda kavisli ekrana sahip telefonlara ilgi artmış durumda. Kullanım kolaylığı sağlayan modeller, tasarım olarak da bir hayli şık duruyor. Xiaomi, son yayınladığı konsept telefonunda bu durumu abartmış gibi görünüyo­r. Paylaşılan videoyu incelediğimizde, dört tarafı kıvrımlı bir tasarım görmekteyiz. Xiaomi’nin adlandırdığına göre bu tasarıma 88 derece hiper dört kavisli ekran deniyor­.

Akıllı telefon piyasasında son zamanlarda ortaya çıkan tasarımları hatırlıyoruz. Fakat bu tasarım, şu ana kadar piyasaya sürülen kavisli ekranlar arasında en abartılmışı diyebiliriz. Cihazın sağında ve solunda herhangi bir tuş bulunmuyor. Söz konusu tasarıma göre, ses açma, kapama ve kilit işlevleri kavislerdeki dokunmatik sayesinde yapılıyor.

Xiaomi’nin, YouTube üzerinden paylaştığı videoda dikkatimizi bir detay çekiyor. Durum çubuğunun, ekranın sağ kavisine konumlandırıldığını görmekteyiz. Bu durum, alışılagelmiş telefon tasarımlarında üst tarafa konumlandırıl­mış kameralardan dolayı, tam ekran hissiyatını yaşayamamamızdan kaynaklanıyo­r. Xiaomi, bu soruna bir çözüm olarak, üst taraftaki kamerayı yok etmiş ve durum çubuğunu da sağ kavisin üst tarafına taşımış.

Bazı kaynaklar, bu tasarıma sahip bir telefonun, Xiaomi tarafından üretildiğini iddia ediyor. Fakat YouTube’da paylaşılan videoyu incelediğimizde, bu görsellerin render görüntüleri olduğunu anlamak zor değil. Cihazın ileride karşımıza çıkıp çıkmayacağı hakkında da henüz net bir bilgi yok. Fakat Xiaomi’nin kavisli ekran konusunda çalışmaları olduğu kesin.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 30 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’de üretime başlayacak

>> Xiaomi, fiyatıyla cep yakacak bir telefon üzerinde çalışıyor olabilir!


CEVAP VER