Xiaomi, fiyatıyla cep yakacak bir telefon üzerinde çalışıyor olabilir!

xiaomi katlanabilir telefon
Google News Abone Ol

Xiaomi CEO’su sosyal medya platformunda yaptığı bir paylaşımda, tüketicilerin nabzını ölçtü, katlanabilir model ihtimalleri üzerinde duruldu.

Xiaomi CEO’su Çin Sosyal medya platformu Weibo’da bir gönderi paylaştı. Paylaştığı gönderide, 1.500 dolarlık bir ürünü alıp almayacaklarını sordu. Xiaomi’nin amiral gemisi modellerinden bile daha pahalı olan bu fiyat, kullanıcıların kafasında soru işareti bıraktı. Henüz ortaya nasıl bir model çıkacağına dair bir tahmin bulunmuyor. Fakat uygun fiyata sunduğu telefonları ile tanıdığımız Xioami’nin, yüksek fiyata nasıl bir telefon üreteceği merak konusu. Çünkü 1.500 dolar, iPhone 12 Pro Max modelinin değeri ile eşit.

Xiaomi, katlanabilir bir model üzerinde çalışıyor olabilir

Nasıl bir model olabileceği üzerine bir tahmin yürüttüğümüzde, bu modelin katla­nabili­r bir model olabileceğini düşünüyoruz. Çünkü çoğu markanın katl­anabili­r telefonu bir hayli yüksek fiyat etiketine sahip. Fakat Xiaomi bu alanda ne kadar başarılı olabilecek, merak konusu.

xiaomi mi mix fold

Samsung’un Galaxy Z Fold 2 modeli, 2.000 dolardan piyasaya sürül­müştü. Muhtemelen serinin bir sonraki modeli de 2.000-2.500 dolar arasında satılac­aktır. Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı katl­anabili­r model ise 1.500 dolar civarında satışa sunulaca­­k. Teoride baktığımızda; yine piyasadan daha uygun bir model piyasaya sürülece­k. Fakat bu tahminlerin komplo teorisinden ibaret olduğunu belirtelim. Xiaomi’nin farklı bir model üzerinde çalıştığı da muhtemel.

Xiaomi’nin yakın zamanda, Mi Mix Fold ismine sahip olduğu düşünülen bir modeli sızdırıl­mıştı. Yeni model için sızdırılan görüntüleri incelediğimizde, Z Fold serisine benzer yapıda katlanabil­ir telefon tasarımı karşımıza çıkıyor. Sızdırı­lan görselde ise, kat izinin belli olduğu bir tasarım görmekteyiz. Samsung, yakında piyasaya süreceği modelde söz konusu kat izini yok etmek için UTG teknolojisini kullanıyo­r. Xiaomi bu konunun üstesinden gelebilece­k mi merak konusu.

xiaomi mi mix fold

Xiaomi markasının ilk katlanabil­ir akıllı telefonu olduğunu düşündüğümüz paylaşım hakkında düşüncelerimizi paylaştık. Söz konusu fiyatı değerlendirdiğimizde, katlanabil­ir telefon piyasasına göre uygun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Samsung gibi uzun süredir bu telefonu üreten bir markaya karşı başarılı olabilece­k mi, merak konusu. Yakında 1500 dolarlık bu telefon hakkında yeni detaylar sızdırıl­acaktır.

İlgili Haberler

>> Redmi K40 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu!

>> Poco X3 Pro geliyor: Fiyat performans canavarı!


CEVAP VER