Xiaomi Mi 11 Lite hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!

Mi 11 Lite
Google News Abone Ol

Xiaomi Mi 11 ailesinin uygun fiyatlı yeni üyesi Lite modeli hakkında ayrıntılar gelmeye devam ediyor. İşte tüm merak edilenler.

Çinli dev Xiaomi, geçtiğimiz yılın son günlerinde amiral gemisi modeli Mi 11’i Çin’de tanıttı. Bunun üzerine yeni modelin küresel lansmanı merakla bekleniyordu. Ve günler önce küresel lansman da gerçekleşti. Gerçekleşen lansman sonucunda, Xiaomi Mi 11 modelinin fiyatı 749 euro olarak belirlend­i. Bazı kullanıcılar, bu fiyatı yüksek buldu. Fakat belirtelim ki, rakip markaların amiral gemisi modellerine göre fiyat performans açısından daha iyi. Fiyatı yüksek bulanlar için ise daha uygun fiyata sahip olacak Mi 11 Lite modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte yakında tanıtılması beklenen modelin özellikleri.

Mi 11 Lite

Mi 11 Lite neler sunaca­k

Geçtiğimiz günlerde Mi 11 modelinin küresel lansmanı gerçekleşti. Söz konusu tanıtımda Mi 11 Li­te modelinden bahsedilmedi. Fakat yeni model, aldığı sertifikalarıyla bir kez daha ortaya çıktı. M2101K9AG model numarası ile karşımıza çıkan Mi 11 L­ite modeli, Bluetooth SIG ve Malezya Standart ve Endüstriyel Araştırma Enstitüsü SIRIM tarafından onayl­andı. Yeni modeli kanlı canlı görmeye bir adım daha yaklaştık diyebiliriz.

Aldığı sertifikalarda ortaya çıkan bilgilere göre, yeni model MIUI 12 çalıştıracak ve Bluetooth 5.2 desteği ile gelecek. Ayrıca çift SIM desteklediği de görülüyo­r. Cihaz hakkında en çok dikkat çeken detay ise, 5G desteği olmayacak. Bu modelin, uygun fiyatıyla 5G desteği bulunmayan ülkelerde çokça satacağı düşünülüyo­r. Ülkemizde henüz 5G desteği olmadığı ve kur değerleri yüksek olduğu için, Mi 11 Lite modeli bir hayli ilgi görecektir.

Cihazın yonga seti hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat iddialara göre Qualcomm’un Snapdragon 732G işlemcisinden güç alacak. Ülkemizde fiyat performans modellerine olan ilgi oldukça fazla. Bu yüzden Mi 11 Lite ülkemize giriş yaptığı takdirde en çok satılan modeller arasında yer alacaktır. Daha fazla haber için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>>Xiaomi Mi 11 küresel lansmanıyla ilgi topladı: İşte fiyatı!

>> Xiaomi Mi 11 Pro, benzersiz kamera kurulumu ile sızdırıldı!


CEVAP VER