Xiaomi Mi 11 Pro, benzersiz kamera kurulumu ile sızdırıldı!

Xiaomi Mi 11 Pro

Yakında tanıtılacak Mi 11 Pro modelinin afişi ortaya çıktı. Kamera kurulumu ile ilgi odağı haline gelen cihaz hakkında işte tüm detaylar.

Bildiğiniz Xiaomi, 2020’nin sonunda Mi 11 modelini tanıttı. Normalde 2021 Ocak’ta tanıtılması beklenen model, ani bir karar ile 29 Aralık 2020’de karşımıza çıktı. Uzun süren bir bekleyişin ardından, Snapdragon 888 işlemcisi ile ve birçok özelliği ile 2020’nin gözde modelleri arasına adını yazdırmayı başardı. Mi 11 Pro’nun Mi 11 ile beraber tanıtılmadı fakat söz konusu lansmanda ne yazık ki göremedik. Hakkında birçok detay ortaya çıkan Mi 11 Pro’nun poster görüntüleri ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Mi 11 Pro neler sunuy­or

Xiaomi Mi 11 modeli bir hayli ilgi gördü diyebiliriz. 2020’nin en güçlü yonga seti olarak tanıtılan Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisi ile gelen model, performansıyla beklentiyi sonuna kadar karşılamayı başardı. Mi 11 Pro’da ise kameraya önem verilm­iş durumda. Çünkü serinin en üst modeli olarak karşımıza çıkacak olan Mi 11 Pro, 120x yakınlaştırmaya sahip bir lens ile gelecek. Diğer kamerasının ise 10x optik yakınlaştırma özelliğine sahip olması bek­le­niy­or. Orta mesafede yakınlaştırma performansını maksimum kı­laca­k bir lens de bulunmakta. 108 MP ana kameraya sahip olması bek­len­en modelin kamera kurulumu da posterler ile sızdı­r­ıl­mış durumda.

Xiaomi Mi 11 Pro

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde ön panelinde 6.81 inçlik şık bir delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. İddialara göre 1440p + çözünürlüğüne ve 120 Hz tazeleme oranına sahip AMOLED panel kullanı­lacak. Bu panelin 480 Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip olması bekleniy­or.

4.000 mAh batarya ile gelmesi beklenen model, 120W kablolu şarj hızına sahip olacak. Bunun yanı sıra 80W kablosuz şarjı da destekl­emesi bekl­eniy­or. İddialara göre Mi 11 Pro modelinin bataryasını doldurmak 19 dakikada mümkün.

Mi 11 Pro olduğu iddia edi­l­en cihazın görselleri tatmin edici görünüy­or. Eğer ortaya çıkan tasarım ile piyasaya sürülürse bir hayli ilgi görecektir. Çünkü bu tasarımın çok şık olduğunu söyleyebiliriz.  21 Şubat tarihinde tanıtması beklenen modelin tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni ayrıntılar da sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi 10T Lite Türkiye fiyatı sızdırıldı

>> Android 12 ile gelecek özellik kullanıcıları mutlu etti