Xiaomi Mi 11 Ultra, Avrupa çıkış tarihi belli oldu! Türkiye’de çok satar

Xiaomi 13 akıllı telefon

Xiaomi Mi 11 Ultra modelinin Avrupa çıkış modeli belli oldu. Cihazın Türkiye’de tanıtım ihtimali de bulunuyor. İşte tüm detaylar.

Xiaomi’nin uzun süredir tanıtılması beklenen amiral gemisi serisi Mi 11’in, 2021 yılının ocak ayında tanıtılması bekleniyordu. Fakat ani bir karar ile yalnızca Mi 11 modeli 2020’nin sonunda tanıtıldı. İçinde barındırdı Snapdragon 888 işlemcisi ile, en güçlü akıllı telefonlar arasında yerini aldı. Serinin bu modelinin, daha çok performansı ile öne çıkacağı düşünülürken, bir sonraki model P­ro ve Ultra hakkında da ilk detaylar gelmeye başladı. Ortaya çıkan haberlere göre Mi 11 Pro ve Ul­tra modelinin kamerası ve şık tasarımı ile ortaya çıktığını görmekteyiz. Aynı zamanda cihazların arka kamera kurulumunda karşımıza çıkan ufak bir ekran, sevenlerini bir hayli heyecanlandırmış durumda.

Bununla birlikte Ultra modelinin GeekBench’te ortaya çıkması, karşımıza çıkacak tüm özellikleri kesinleştirdi diyebiliriz. Bununla beraber yeni modelin tanıtım yeri ve tarihi de belli oldu. İşte Mi 11 serisinin en çok heyecan yaratan modeli, kamera canavarı Mi 11 Ultra hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Xiaomi Mi 11 Ultra, Avrupa çıkış tarihi belli oldu!

Bildiğiniz üzere Mi 11 Ultra modeli, ilk olarak Hindistan ve Çin’de piyasaya sürüldü. Daha sonrasında ise Avrupa’ya piyasaya sürülmek için hazırlanıyor.

mi 11 ultra çıkış tarihi

Yeni cihaz 11 Mayıs tarihinde Avrupa’da satışa sunulacak. Daha sonrasında kısa bir sürede ise Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

Yeni modelin 12 GB RAM ile bizleri karşılayacağını görmekteyiz. Test sonuçlarını incelediğimizde ise, Snapdragon 888 işlemcisine sahip olan modelin, tek çekirdeklide 1.132, çok çekirdeklide ise 3.488 puan aldığını görmekteyiz. Son zamanların en yüksek GeekBench skorlarından biri olduğunu belirtelim.

Yeni model hakkında birkaç detay daha ortaya çıkmış durumda. Bununla beraber 5.000 mAh kapasitesinde bir bataryaya da sahip olacağı biliniyor. Kamera kısmında ise ISOCELL GN2 lensini kullanacak modelin 50 MP ana kameraya sahip.

Cihazın ülkemizde satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor. Fakat Xiaomi, ülkemize resmi olarak giriş yapalı yıllar oldu, Artık amiral gemisi modellerini resmi olarak satışa sunacaktır.

İlgili Haberler

>>MIUI 12.5 hangi modellere gelecek: İşte paylaşılan yeni liste!

>> Xiaomi Mi 11 Ultra GeekBench listesinde görüldü: Serinin en iyisi!