Xiaomi Mi Box cihazla Bluetooth kulaklık nasıl eşleştirilir?

Xiaomi Mi Box, en çok tercih edilen medya cihazlarından bir tanesi. Eğer HDMI desteği sunan eski bir televizyonunuz varsa, bu cihazı TV’nize bağlayarak adeta “yepyeni bir akıllı TV” sahibi olabilirsiniz. Bunu yaparken işitsel detaylar da önemli. Eğer bir de Bluetooth kulaklığınız varsa, daha iyi deneyimler mümkün olacaktır.

Mi Box, bünyesinde Netflix, Spotify, Amazon Prime ve YouTube gibi popüler platformları barındırıyor. Beraberinde gelen kumandasında yer alan sesli komut özelliği sayesinde de rahat kullanımın önünü açıyor. Android tabanlı bu sistem, haliyle pek çok oyun ve uygulamanın indirilerek TV üzerinde deneyimlenmesine de imkân veriyor.

Evde bir şeyler izliyorken “sessizlik” çoğumuz için önemlidir. Peki ya biz bir şeyler izliyorken etrafımızdakilerin rahatsız olmasını istemiyorsak ne yapmalıyız? Bu gibi durumlarda devreye Bluetooth kulaklıklar giriyor. Kablosuz ve kısa sürede bağlanabilir ürünler oldukları için oldukça idealler.

Bir düşünün, diyelim ki gece vakti bir savaş filmi izliyorsunuz. TV’nin sesini çok açamazsınız, çünkü evdekiler rahatsız olur. Ama öte yandan, sesi kısarsanız da pek çok işitsel detayı duyamazsınız, haliyle bu da alacağınız zevki etkiler. Ama bir Bluetooth kulaklığınız varsa, en ufak işitsel detayları bile kimseyi rahatsız etmeden duyabilir, dolayısıyla izlediğiniz dizi ve filmlerden daha fazla keyif alabilirsiniz.Xiaomi Mi Box cihazla Bluetooth kulaklık nasıl eşleştirilir?

Xiaomi Mi Box ile Bluetooth kulaklığı nasıl eşleştireceğiz?

1. Mi Box, Bluetooth 4.2 bağlantı teknolojisine sahip. Dolayısıyla öncelikle cihazınızı açmalısınız.

2. Bluetooth kulaklığınızı “eşleştirme moduna” getirmelisiniz. Bunun nasıl yapılacağı kulaklıktan kulaklığa değişkenlikler gösterir, ama her kulaklığın kullanım kılavuzunda detaylıca anlatılır.

3. Mi Box cihazınızın “kablosuz bağlantılar” başlığına giderek Bluetooth cihaz arama özelliğini aktifleştirmelisiniz. Kulaklık, kısa sürede görünecektir ve dolayısıyla “eşle” diyerek bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz.

Hepsi bu. Artık Bluetooth kulaklığınızla istediğiniz içerikleri rahatlıkla izleyebilir, acaba birilerini rahatsız eder miyim düşüncesine de veda edebilirsiniz.

Not: Mi Box, bağlantı gerçekleştikten sonra bazen Bluetooth kulaklığınızı geç fark edebilir. Bunun için de birkaç dakika beklemeniz gerekebilir. Eğer yine görmüyorsa, Mi Box’ı yeniden başlatmayı deneyin ve Bluetooth kulaklığınızın da o an farklı bir cihazla ilişkili olmadığından emin olun. Sorun çözülecektir.

>> Epic Games ücretsiz oyunlarına 49 TL’lik bu oyun da eklendi