Xiaomi Otomobil Geliyor! Tarih Verildi!

Xiaomi OtXiaomi Otonom Otomobilomobil

Xiaomi Otomobil hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Şirket, söz konusu modelin prototipini yakında kullanıcıların beğenisine sunacak. Tarih verildi.

Geçtiğimiz aylarda teknoloji devlerinin elektrikli otomobil işine gireceğine dair birçok haber ortaya çıkmıştı. Hatta elektrikli otomobil ile en çok anılan marka Apple oldu. Apple’ın geçtiğimiz aylarda birçok marka ile iş birliği yapacağına dair de haberler duymuştuk. 2025 yılında yollara çıkması beklenen Apple’ın elektrikli aracı hakkında henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Henüz Apple’a rakip olarak gösterilemese de Xiaomi’nin teknoloji dünyasında son yıllarda kazanmış olduğu ivmenin tartışılamaz bir gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bazı kullanıcılar Xiaomi’yi, gelecek yıllardaki Apple’ın en büyük tehdidi olarak görüyor. Apple’dan elektrikli araba haberi gelmesinden aylar sonra Xiaomi’den de benzer bir haber geldi. Xiaomi de elektrikli araba işine giriyor.

Uzun süredir Xiaomi otomobil hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Sonunda Xiaomi’nin prototip için tarih verdiği müjdesini aldık. Seri üretim hakkında henüz sızdırılan bir detay bulunmuyor. Fakat söz konusu aracın tasarım detayları ve bazı teknik özellikleri ortaya çıkacaktır. İşte Xiaomi elektrikli otomobil hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi Otomobil Geliyor! Tarih Verildi!

Ağustos ayında Xiaomi tarafından düzenlenmesi beklenen etkinlikte Xiaomi otomobil, tasarım detayları ile karşımıza çıkacak. Bu yıl için 10 milyon dolar yatırım söz ü veren Xiaomi’nin, elektrikli otomobil tarafında önemli yatırımlarının olduğunu biliyoruz. Bu yüzden yakında Xiaomi marka elektrikli otomobil modellerinin yollarda olabileceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi Otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil hakkında bazı sızıntılarını olduğunu söylemiştik. Fakat aracın çıkış tarihi hakkında bir sızıntı bulunmuyor. Patent belgelerini incelediğimizde SUV veya sedan tasarımına sahip olacak bir elektrikli aracın geldiğini söyleyebiliriz. Bununla beraber araçta kullanılaca­k geniş açılı kamera modüllerinin de bazı detayları ortaya çıktı. Çin’in patent platformunda ortaya çıka­n belgelere göre kamera sisteminde geniş açılı lensler kullanılaca­k. Bununla beraber Xiaomi elektrikli otomobilin, rakiplerine göre daha iyi bir menzile sahip olması bekleniy­or. Önümüzdeki günlerde yeni araç hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

>> Samsung Cihazı Android 12 Aldı: İşte O Model