Samsung Cihazı Android 12 Aldı: İşte O Model

Samsung cihazı Android 12

Samsung cihazı Android 12 güncellemesi aldı. Böylece büyük bir performans ve güvenlik özelliği kazanmış oldu.

Akıllı telefonlarda genellikle tasarım ve kamera en önemli detaylar olarak biliniyor. Özellikle son dönemlerde bu biraz daha değişmeye başladı. En önemli detaylar arasında güncellemeler de yer alıyor. Eğer bir akıllı telefon markası düzenli olarak güncelleme dağıtıyorsa kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung durumun farkında olduğu için düzenli olarak yeni güncellemeler dağıtmaya özen gösteriyor. Elbette bu konuda Apple kadar olamaz. Daha çok amiral gemisi modellerine güncellemeler gönderen şirket bu defa orta seviye bir cihaza Android 12 tabanlı bir güncelleme sundu.

Samsung cihazı Android 12 aldı

Samsung Galaxy M12, Android 12 tabanlı One UI 4.1 alarak büyük bir güç kazanmış oldu. Cihazın böylece performans açısından çok daha iyi bir düzeye ulaşması bekleniyor. Bu akıllı telefon modeli orta seviye kategorisinde yer alıyor. Haziran 2022 güvenlik ekini alan cihaz artık çok daha güvenlikli.

Samsung cihazı Android 12

Geçtiğimiz haftalarda bu cihaz ile ilgili 60 civarında güvenlik ve gizlilik açığı olduğu ifade edilmişti. Konuyla ilgili yapılan yeni çalışmalar ile birlikte bunun güncelleme sonrası tamamen ortadan kalkacağı ifade edildi. Haziran 2022 güvenlik güncellemesi sayesinde tüm bu güvenlik ve gizlilik açıkları ortadan kaldırılacak.

Yeni güncelleme sınırlı ülkelerde geçerli

Bu yeni güncellemenin sınırlı sayıda ülke içerisinde geçerli olacağı ifade edildi. Şimdilik sadece Vietnam sınırlarında yaşayan kişiler için güncelleme sunuldu. Fakat çok kısa bir süre içerisinde bütün kullanıcılara bu güncellemenin dağıtılması bekleniyor. Samsung cihazı Android 12 dağıtımı hızlıca bitecek.

Cihazınızda yer alan ayarlar bölümünden yazılım güncellemesi kısmına giderek bu yeni güncellemeyi alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer güncellemeyi almadıysanız endişelenecek bir durum yok. Kısa bir süre içerisinde yeni güncelleme sizin de cihazınıza eklenecek. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy Z Flip 4 FCC’de Görüldü: Yakında Tanıtılacak!

>> Galaxy A53 Modeli Büyük Hayal Kırıklığı Yarattı: Yapma Bunu Samsung